Facebook Google+ Twitter

Eleni wystąpiła dla ostrowieckiego hospicjum

W święto Trzech Króli w kolegiacie pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpiła znana polska piosenkarka greckiego pochodzenia, Eleni.

Eleni z księdzem Pawłem Aniołem. / Fot. Krzysztof KrzakKoncert kolęd w wykonaniu tej gwiazdy polskiej estrady był kolejnym przedsięwzięciem propagującym akcję budowy w Ostrowcu Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II. W niedzielę przy "żywej szopce" wystąpili laureaci miejskich eleminacji do Ogólnopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który rokrocznie odbywa się w Będzinie. Koncert połączony był ze zbieraniem datków na wyposażenie ostrowieckiego hospicjum. Inicjatorem jego powstania jako żywego pomnika Papieża - Polaka jest ksiądz Paweł Anioł. On też animuje wszelkie poczynania mające doprowadzić do pełnego zakończenia prac przy tej potrzebnej w regionie placówki.

Ostrowieckie hospicjum mieści się w budynku starego szpitala przy ulicy Focha 5. Budynek w roku 2006 został przekazany przez Starostwo Powiatowe Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej przy parafii św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim za 1 proc. jego wartości.
Budynek Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakDom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II powstaje dzięki ofiarności społeczeństwa, składek członków i darów przyjaciół hospicjum, także firm (m.in. Celsa Huta Ostrowiec, Zakłady Porcelany AS w Ćmielowie). Coraz więcej osób (w ubiegłym roku było ich 8 tysięcy) przekazuje na rzecz hospicjum 1 proc. podatku dochodowego wpisując w odpowiednie pola formularza PIT nazwę organizacji pożytku publicznego (Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza), numer KRS (0000124134) i dopisek: Hospicjum - Ostrowiec Świętokrzyski. W Domu Michael przy ulicy Okólnej i Świetlicy Wspólnoty Świętokrzyskiej przy ulicy Słonecznej osoby chcące przekazać jednoprocentowy datek na hospicjum mogą uzyskać pomoc w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego.Eleni towarzyszyły dzieci z Ostrowca Świętokrzyskiego. / Fot. Krzysztof Krzak

Eleni zaśpiewała (z towarzyszeniem nadzwyczaj licznie zgromadzonych słuchaczy) nie tylko wszystkie najpopularniejsze kolędy, także pastorałki autorstwa Kostasa Dzokasa, jedną pastorałkę w języku greckim, pieśń "Ave Maria" i swoje popularne piosenki: "Nic miłości nie pokona" i "Tylko w twoich dłoniach jestem jak melodia" (tę ostatnią na życzenie jednej z sióstr zakonnych). - Pięknie śpiewała, tak z sercem - komentowały starsze panie występ piosenkarki, czekając na autobus miejski po koncercie.

Współorganizatorami recitalu Eleni, oprócz Akcji Katolickiej, było Miejskie Centrum Kultury i właściciele Pałacyku Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. 18 maja 2010 roku, w rocznicę urodzin patrona ostrowieckiego hospicjum piosenkarka da kolejny koncert w tym mieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5* Za relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2010 12:14

Takie bardzo ludzkie postawy, świadczące o współczuciu i pomocy - drogie są moim wyobrażeniom o Człowieku. 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.