Facebook Google+ Twitter

Eliminacja rajdowych mistrzostw świata w Mikołajkach nie odbędzie się?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 20:48

Eliminacja rajdowych mistrzostw świata, która po raz pierwszy miała odbyć się w Polsce, może nie dojść do skutku - pisze na swojej stronie internetowej "Rzeczpospolita". Władze Mikołajek, gdzie mają się odbyć zawody, bezskutecznie proszą o pomoc Ministerstwo Sportu.

W czerwcu przyszłego roku na szutrach w okolicach Mikołajek po raz pierwszy w historii Polski ma się odbyć rajdowa eliminacja mistrzostw świata (WRC). Zawody mogą jednak w ogóle się nie odbyć. Wszystko przez dwie działki, których właścicielem jest Polska Akademia Nauk. PAN wycofała się bowiem z wcześniejszych uzgodnień i nie pozwoliła na przebudowę toru niezbędną do organizacji zawodów.

Rajdowe Mistrzostwa Świata to pod względem prestiżu druga po wyścigach Formuły 1 impreza motorowa na świecie.Do Polski mają przyjechać najlepsi kierowcy świata, jak Francuz Sebastien Loeb czy Fin Mikko Hirvonen. O to, by rajd Polski stał się jedną z eliminacji mistrzostw świata władze Mikołajek wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym zabiegały przez kilka lat.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: WRC Mikołajki


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.