Eliminacje do Ligi Europy. Śląsk pokonał Dundee 1:0

Śląsk Wrocław pokonał 1:0 (0:0) Dundee United w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Europy.

Orest Lenczyk / Fot. Makosch Amadeusz, C.C. 3.0Śląsk Wrocław pokonał w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy, Dundee United 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył Johan Voskamp w 75. minucie spotkania.

Od samego początku meczu to Śląsk był dominującą stroną na boisku. Postawa polskiego zespołu była zdecydowanie zaskoczeniem, gdyż widać było, że Wrocławianie starają się grać koncepcyjnie, a piłką operowali głównie po ziemi. Sporą przewagę gospodarzy widać było również w przygotowaniu fizycznym. Piłkarze Dundee byli zdecydowanie wolniejsi i gorzej znosili tempo spotkania.

Zobacz zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Dundee United 1:0

W pierwszej części gry Śląsk z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcał. Sebastian Mila, Piotr Ćwieląg czy Omar Diaz swoimi kombinacyjnymi akcjami pare razy zaskoczyli obronę gości. Wszyscy zawodnicy ofensywni wrocławskiego klubu oddawali również dużo strzałów, jednak żadne z nich nie zmieniły wyniku spotkania. Dundee najlepszą okazję do zdobycia gola miało w 15. minucie, kiedy po błędzie Celebana, Johnny Russell oddał niecelny strzał praktycznie do pustej bramki gospodarzy. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie tempo meczu spadło, jednak nadal stroną dominującą byli podopieczni Oresta Lenczyka. Szkoci praktycznie nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Kelemena. Mimo wielu prób piłkarzy Śląska bramkę dającą prowadzenie udało się zdobyć dopiero w 75. minucie spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym Waldemar Sobota mocno uderzył w kierunku bramki, a tor lecącej piłki, głową przeciął Johan Voskamp. Warto dodać iż strzelec gola pojawił się na boisku zaledwie dwie minuty wcześniej. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Śląsk pokonał Dundee 1:0.

Cieszy wygrana polskiego zespołu, która uzyskana została w bardzo ładnym stylu. Piłkarze Śląska prowadzili szybką grę po ziemi, wykonywali wiele nieszablonowych zagrań i widać było że przychodzi im to bez problemu. Nie wiadomo czy z mocniejszym przeciwnikiem zespół z Wrocławia będzie w stanie równie efektywnie prowadzić grę, jednak na daną chwilę jest to jedyna polska ekipa, której poczynań nie możemy się wstydzić. Wielkie brawa dla zawodników oraz szkoleniowca, który na postawę swoich graczy miał na pewno bardzo duży wpływ.

Śląsk Wrocław - Dundee United 1:0 (0:0)
Bramka: Voskamp (75)

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!