Eliminacje IO. Polska wymęczyła wygraną z Algierią!

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła walkę o udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie. W pierwszym meczu na turnieju w Alicante po nerwowym spotkaniu podopieczni Wenty pokonali Algierię 28:27 (11:13). Polacy podobnie jak na ostatnich mistrzostwach Europy w Belgradzie zagrali bardzo nierówno w całym meczu.

Algieria jest najsłabszą drużyną turnieju i jej pokonanie nie miało stanowić dla biało-czerwonych żadnego problemu. Jednak Polacy grali bardzo nierówno i mieliśmy niespodziewane emocje. Szczególnie w pierwszej połowie nasi zawodnicy zagrali nieskutecznie w ofensywie i mieli sporo problemów z wicemistrzem Afryki.

Od początku pierwszej odsłony rywale nie potrafili upilnować polskiego obrotowego Bartosza Jureckiego, który zdobywał najwięcej goli dla swojej drużyny. Jednak kilka niewykorzystanych sytuacji Mariusza Jurasika i celne rzuty z dystansu z biodra Algierczyków sprawiły, że po kwadransie był remis 6:6.

Na niewiele także zdała się zmiana w bramce Sławomira Szmala na Marcina Wicharego. Podopieczni Bogdana Wenty bowiem nadal fatalnie mylili się w ataku, nie wykorzystując nawet sytuacji sam na sam. W efekcie w 22. minucie Algierczycy po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie, a po kilku minutach wygrywali już trzema bramkami. Ostatecznie do przerwy przegrywaliśmy 11:13.

Po zmianie stron biało-czerwoni mozolnie odrabiali straty, za sprawą skutecznego w ataku Tomasza Rosińskiego i Michała Jureckiego. W tym fragmencie gry świetnie prezentował się także Wichary. Nasz bramkarz wybronił kilka rzutów w sytuacjach sam na sam. Dobra gra w każdej formacji naszej reprezentacji sprawiła, iż na dziesięć minut przed końcem było już 24:19 i wszystko wskazywało, że mecz zakończy się pewną wygraną Polski. Niestety, znaczne rozluźnienie w ekipie sprawiło, że zrobiło się nerwowo. Algierczycy ryzykowali, wychodząc wysoko w obronie oraz kryjąc indywidualnie i "Orły Wenty" zaczęły tracić bramki.
Na szczęście udało się wybronić wynik i wygrać mecz jednym golem 28:27. Jednak jeśli nasza reprezentacja chce pojechać na igrzyska do Londynu, to z Serbią i Hiszpanią musi zaprezentować się znacznie lepiej.

W sobotę również o godz. 17.30 Polacy zmierzą się z Serbią. Jeśli wygrają, zapewnią sobie awans na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Polska - Algieria 28:27 (11:13)

Polska: Szmal, Wichary, Jaszka, K. Lijewski, Kuchczyński, Tkaczyk, Bielecki, Wiśniewski, B. Jurecki, Jurasik, M. Jurecki, Tłuczyński, M. Lijewski, Syprzak, Kwiatkowski, Rosiński

Algieria: Kerbouche, Bousmal – Feradj, Zouaoui, Berkous, Daoud, Bourriche, Rahim, Boultif, Boubaiou, Chehbour, Soudani, Benali, Gaceb, Mokrani, Cheikh