75824 miejsce

Eliminacje L. E. Jagiellonia rozgromiła wicemistrza Litwy

Przed tygodniem, Jagiellonia, w wyjazdowym spotkaniu, wygrała z Kruoją Pokroje 1:0, strzelając gola w doliczonym czasie. Dzisiaj, w rewanżu, wygrała osiem do zera.

/ Fot. GrafikaNiecałe trzy minęło od rozpoczęcia meczu, gdy ku uciesze trzynastu tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach Stadionu Miejskiego, pierwszą bramkę zdobył Maciej Gajos. Potem posypały się następne. Do przerwy gole strzelali: raz Karol Swiderski, dwa razy Patryk Tuszyński. W drugiej połowie Jagiellonia kontynuowała pogrom litewskiej drużyny. W czterdziestej ósmej minucie Tuszyński zdobył trzecią swoją bramkę w tym meczu. Potem popisał się hat trickiem, zawodnik wprowadzony w sześćdziesiątej drugiej minucie meczu, za Piotra Grzelczaka, Przemysław Frankowski.