Eliminacje ME koszykarek: Polska łatwo pokonała Szwecję

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-09-13 22:56

Drugie zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Europy odnotowały polskie koszykarki, które w Stargardzie Szczecińskim pokonały Szwecję 91:53.

Wygrana Polek nie była zagrożona ani przez moment. Najsłabszy zespół naszej grupy pod każdym względem prezentował się gorzej od biało-czerwonych. Już w 17 minucie nasze koszykarki prowadziły różnicą 20 punktów (38:18), więc trener Krzysztof Koziorowicz śmiało mógł wysłać na parkiet zawodniczki rezerwowe.

Dla szkoleniowca polskiej kadry był to szczególny mecz. Koziorowicz pochodzi właśnie ze Stargardu Szczecińskiego i został żywiołowo powitany przez dopingującą Polskę publiczność. – Stargard był, jest i będzie moim miastem – mówił po spotkaniu popularny Kozioł w rozmowie z reporterem Telewizji Polskiej.

W drugiej połowie Polki systematycznie powiększały przewagę. Rekordowe prowadzenie odnotowaliśmy w 35 minucie, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 82:42 dla Polski. W tym momencie, na parkiecie przebywały już zawodniczki z głębokich rezerw naszej reprezentacji – Natalia Mrozińska, Edyta Błaszczak i Joanna Czarnecka.

Ostatecznie Polska pokonała Szwecję 91:53, a najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Agnieszka Bibrzycka – 17. Najskuteczniejszą zawodniczką wśród rywalek była Anna Hoeglund (17 punktów). Sześć punktów zapisała na swym koncie Agnieszka Jabłońska – Polka, która kilka lat temu wyemigrowała do Szwecji i przyjęła obywatelstwo tego kraju. – Nie sądziłem, że wygramy tak przekonywująco. Cieszę się, że każda z dziewczyn, która weszła na parkiet wykonała swoje zadanie, zwłaszcza w defensywie. Przed nami jednak ważniejsze mecze, z Niemkami i Chorwacją – przyznał reporterowi TVP Koziorowicz.

W drugim meczu naszej grupy Niemki wygrały w Sibeniku z Chorwacją 72:61. Polska - Szwecja 91:53 (21:13, 23:11, 22:16, 25:13) Punkty dla Polski: A. Bibrzycka 17 (1x3), E. Kobryn 12, E. Międzik 10 (2x3), J. Żurowska 10, A. Chomać 9, P. Pawlak 8 (2x3), M. Leciejewska 7, A. Karpińska 6, E. Błaszczak 5, N. Waligórska 4, J. Czarnecka 3 (1x3), N. Mrozińska 0. Punkty dla Szwecji: A. Hoeglund 17 (1x3), T. Liljestrand 9 (3x3), A. Andersson 6, A. Jabłońska 6, I. Andersson 6, N. Olheim 3 (1x3), J. Naesstroem 2, A. Barthold 2, M. Livijn 2, N. Baerlin 0, Malin Belfrage 0, J. Thingwall 0. Tabela polskiej grupy 1. Niemcy 3 6 211-180 2. Polska 3 5 222-196 3. Chorwacja 3 4 209-203 4. Szwecja 3 3 173-235 W sobotę (16.09) o godz. 18:30 Polki zmierzą się w Gdyni z Niemkami.