Eliminacje MŚ 2010: Polskie siatkarki ulegają Turcji 1:3

Reprezentantki Polski uległy drużynie Turcji 1:3 i zajęły drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2010. Obydwie drużyny zapewniły sobie jednak udział w przyszłorocznych mistrzostwach globu.

Na kolejnej przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 16:14 dla podopiecznych trenera Matlaka. W ostatniej fazie tej partii kibice oglądali bardzo wyrównaną grę, podczas której żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać przewagi. Długie wymiany przynosiły punkty to jednemu, to drugiemu zespołowi. Po niewymuszonych błędach Neslihan, Polki odskoczyły na 21:19, lecz rywalki po raz kolejny wyrównały. Nerwową końcówkę czwartego seta lepiej wytrzymały Turczynki, wygrały tę partię 28:26 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano turecką atakującą Neslihan Darnel. - Takie przyjęcie, jakie mamy wystarczyło na Belgię i na Francję. Na Turcję już nie wystarczyło. Tutaj to było widoczne, że mamy problem z przyjęciem, gramy mało środkiem, a akcje są szarpane. Potrzebujemy więcej czasu, jak również tych zawodniczek, które są kontuzjowane – podsumował spotkanie trener naszej reprezentacji Jerzy Matlak.

Polska – Turcja 1:3 (23:25, 19:25, 25:23, 26:28)