Eliminacje MŚ 2018: Wygrana Polaków z Rumunią 3:1 (relacja live)

Stadion PGE Narodowy w Warszawie
Stadion PGE Narodowy w Warszawie fot. Adam Sęczkowski
Polacy są na pierwszym miejscu w grupie E eliminacji do MŚ 2018. Zwycięstwo nad piłkarzami z Rumunii w sobotę 10.06.2017r. w Warszawie przybliża naszą drużynę do awansu. Ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną Polaków 3:0.

Mecz Polska vs Rumunia rozpocznie się w sobotę 10.06.2017r. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45.

Arbitrem głównym meczu został Francuz Ruddy Buquet. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy – Guillaume Debart i Frederic Cano, a arbitrem technicznym będzie Nicolas Rainville.

Na spotkanie z Rumunią Adam Nawałka powołał 26 zawodników: 19 z klubów zagranicznych i siedmiu z klubów Lotto Ekstraklasy. Z powodu nadmiaru kartek na pewno nie wystąpi Kamil Glik. W poprzednim meczu eliminacji Polacy pokonali Czarnogórę 2:1, a Rumuni bezbramkowo zremisowali z reprezentacją Danii.

Po pięciu kolejkach biało-czerwoni z dorobkiem 13 punktów prowadzą w tabeli grupy E eliminacji MŚ 2018. Czarnogóra i Dania mają po siedem oczek. Na czwartym miejscu z dorobkiem sześciu punktów znajduje się Rumunia. Sześć oczek ma również Armenia. Z dwoma punktami tabelę zamyka Kazachstan.

Już tylko kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania. Trwa inne spotkanie w "naszej" grupie. Kazachstan na własnym spotkaniu przegrał z Danią 1:3. Równolegle do meczu Polska vs Rumunia będzie rozgrywane spotkanie Czarnogóra vs Armenia.

19:48 Pierwsza "prezentacja" garstki kibiców Rumunii, która pojawiła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na śpiewy i podskoki kibiców naszych rywali odpowiedzieli kibice Polski okrzykami "Polska, Polska".
19:53 Jako pierwsi na rozgrzewce pojawili się bramkarze Reprezentacji Polski.
19:57 Wiemy już, w jakim składzie reprezentacja Polski rozpocznie sobotni mecz przeciwko Rumunii. W porównaniu z ostatnim meczem z Czarnogórą w wyjściowej jedenastce są dwie zmiany. Miejsce Kamila Glika, który pauzuje z powodu ilości żółtych kartek zajmie Thiago Cionek. Łukasza Fabiańskiego w bramce zastępuje Wojciech Szczęsny, który w ostatnich tygodniach Szczęsny błyszczał w AS Romie, a świetnymi występami być może zapewnił sobie prawdopodobnie transfer do Juventusu Turyn.

Skład Polski: Szczęsny – Piszczek, Pazdan, Cionek, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Mączyński, Linetty, Grosicki – Zieliński – Lewandowski

19:58 Na rozgrzewkę przy przeraźliwym pisku i buczeniu polskich kibiców wybiegają zawodnicy Rumunii.
20:00 Punktualnie o godzinie 20:00 na murawie pojawiają się zawodnicy Reprezentacji Polski.
20:10 Przedstawienie składu Reprezentacji Rumunii.
20:11 Przedstawienie składu Reprezentacji Polski.
20:37 Hymn Rumunii.
20:39 Mazurek Dąbrowskiego wyśpiewany przez tysiące Polaków myślę, że nie tylko tutaj na stadionie w Warszawie, ale także przed telewizorami czy monitorami komputerów. Już za chwilę zaczynamy!!!

Relacja z meczu na stronie 2 -------------------------->>>>>>>>>>>>

1' Zaczyna Reprezentacja Polski, a ściśle mówiąc Piotr Zieliński.
A tymczasem Czarnogóra prowadzi z Armenią 1:0. Bramkę już w drugiej minucie strzelił Beciraj.
3' Polacy od razu ruszyli do ataków, ale na razie Rumunii są czujni.
3' Zagranie w pole karne Rumunów, ale Kamil Grosicki nie dał rady przejąć piłki.
5' Polacy spokojnie rozgrywają akcję. Rumunii są dziś bardzo defensywnie ustawieni przez trenera Christopha Dauma.
5' Rzut rożny dla Polaków, ale nic z tego nie będzie.
6' Pierwsze zbliżenie się Rumunów do naszego pola karnego, ale nasi defensorzy radzą sobie znakomicie. Dośrodkowanie Latovleviciego zostało zablokowane.
8' Pintilii próbował przedostać się w nasze pole karne, ale czujny Jędrzejczyk szybko ostudził jego zapędy.
9' Andone faulowany przez Pazdana przy linii bocznej. Rzut wolny.
10' Zupełnie nieudane dośrodkowanie Latovleviciego, Robert Lewandowski wybija i znów jesteśmy przy piłce.
12' Romario Beznar uprzedza Kamila Grosickiego.
13' Stancu próbował dośrodkować w pole karne, ale piłka minęła jego partnerów.
14' Grosicki dośrodkowywał piłkę w pole karne, ale żaden z Polaków nie doszedł do piłki.
14' Faulowany tuż przed polem karnym Lewandowski, ale sędzia każe grać dalej. Gwizdy kibiców wyrażają niezadowolenie z tej decyzji.
16' Marin faulował Błaszczykowskiego.
18' Mączyński w nieudanej próbie podania do "Lewego".
19' Nie możemy przebić się przez drugą linię naszych rywali.
20' Zieliński faulowany i będzie szansa na dośrodkowanie. My zaczęliśmy grę, ale sędzia cofnął akcję. Szkoda...
21' Dośrodkowanie w pole karne, ale lepszy od naszych zawodników okazał się bramkarz Tatarusanu, który wypiąstkował piłkę.
22' Piszczek z prawej strony dośrodkowuje, Jędrzejczyk w polu karnym zgrywa do kolegów, ale Rumunii ostatecznie połapali się w tej akcji i wybili futbolówkę.
23' Faulowany Linetty w naszym polu karnym i rzut wolny wykona Wojciech Szczęsny.
25' Akcja Zieliński - Lewandowski. Jaka szkoda, że nasz kapitan nie przejął piłki w polu karnym.
29' Zieliński próbował zagrywać piłkę w pole karne do Lewandowskiego. Ten został przewrócony przez Sapunaru. Sędzia dyktuje rzut karny dla Polski, a winowajca otrzymuje żółtą kartkę.
29' Robert Lewandowski podchodzi do piłki i ... GOL!!!! Prowadzimy 1:0
Jovetić zdobywa bramkę dla Czarnogóry, która prowadzi już z Armenią 2:0.
30' Błaszczykowski szarżował w polu karnym, zdecydował się na strzał, ale nogą obronił Tatarusanu.
32' Zgranie Piszczka do Lewandowskiego, ale bramkarz uprzedził strzelca pierwszej bramki w tym spotkaniu.
33' Na trybunach po zdobyciu bramki przez Polaków zostały odpalone race. Służby porządkowe wyprowadzają sprawców zdarzenia. Niestety takie działania są zabronione.
34' Rumunii przedostali się pod nasze pole karne, ale wychodzimy z akcji obronną ręką. Brawo Pazdan i Cionek.
35' Strzał na bramkę Grosickiego wyłapuje bez problemów bramkarz naszych rywali.
36' Pierwsza ważna interwencja Szczęsnego po strzale Andone.
38' Świetne zagranie Mączyńskiego do Lewandowskiego w pole karne, który w sytuacji sam na sam nie trafił do bramki! Jak to możliwe? Tak niewiele zabrakło do tego, abyśmy świętowali drugiego gola!
39' Bezpardonowo potraktowany Mączyński, który oberwał kolanem w tył głowy.
40' Latovlevici zdecydował się na zaskakujący strzał z daleka, ale piłka minęła naszą bramkę. Musimy uważać na takie strzały.
43' Benzar dośrodkował, a piłkę próbował uderzać Andone. Skutecznie przeszkadzał mu w tym Thiago Cionek.
44' Ostro potraktowany Mączyński. Nasz pomocnik nie podnosi się z murawy. Będziemy mieć przymusową zmianę. Na boisku w jego miejsce pojawia się Grzegorz Krychowiak.
45' Sędzia przedłuża pierwszą połowę o co najmniej dwie minuty.
45'+1' Stancu uderzał na bramkę Szczęsnego, ale obok bramki!
45'+2' Grosicki popędził z kontrą lewą stroną,ale do jego dośrodkowania nie zdążył żaden z Polaków, aby oddać groźny strzał w kierunku bramki.
45'+2' Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Reprezentacja Polski prowadzi z Reprezentacją Rumunii po bramce Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego. Czarnogóra prowadzi do przerwy z Armenią 2:0. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę pojedynku w Warszawie, a Państwo?

46' I zaczęliśmy. Polacy sygnalizują zagranie przed polem karnym Rumunów, ale sędzia nie zareagował.
47' Faul Linettiego na Pintillim. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla naszych rywali. A wszystko to na wysokości naszej bramki. Udało się. Latovlevici trafia w mur!
49' Dogranie Zielińskiego wybite przez naszych rywali.
50. Próba strzału z dystansu Krychowiaka, ale niestety nieudana.
50' Kibice jednego z sektorów krzyczą "wszyscy wstają", po czym cały stadion śpiewa "Polska! Biało-czerwoni!"
51' Złe dośrodkowanie Grosickiego. Szkoda tej dobrze zapowiadającej się akcji.
52' Kolejne niedokładne dośrodkowanie Kamila Grosickiego z lewego skrzydła.
54' Lewandowski szarżował na bramkę Rumunów, ale został sfaulowany. Jaka decyzja sędziego? Nie dopatrzył się przewinienia. Ech...
Czarnogóra prowadzi już z Armenią 3:0
57' Rzut rożny dla Polaków. Perfekcyjne dośrodkowanie Piotra Zielińskiego i ... GOL!!! Drugą bramkę zdobywa Robert Lewandowski. Polska prowadzi z Rumunią 2:0!!!
58' Kibice skandują głośno imię i nazwisko strzelca obu bramek.
60' Pierwsza zmiana w drużynie gości. Nicolae Stanciu zmienia Alexandru Chipciu.
60' Rzut rożny dla Rumunii, ale nasi górą.
61' Bezpardonowo potraktowany Piotr Zieliński. Sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr. Kolejny rzut karny! Robert Lewandowski podchodzi do piłki i... GOL!!! Hattrick naszego zawodnika! Prowadzimy z Rumunią 3:0
Bardzo pewnie wykorzystany rzut karny przez kapitana Reprezentacji Polski. Powtórzyliśmy już wynik z jesiennej potyczki obu drużyn w Bukareszcie. A może pokusimy się o kolejne bramki?
63' Spiker podał, że jest 57128 osób na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.
65' Linetty nie zdołał przejąć podania od Jędrzejczyka.
66' Nasi rywale nie mają pomysłu jak zagrozić naszej drużynie. Stracili trzy bramki i naprawdę w takiej sytuacji ciężko się podnieść.
67' Rozgrzewkę rozpoczął Arkadiusz Milik.
68. Tosca faulował Kubę Błaszczykowskiego.
69' Okres gry w środkowej części boiska. Czy nasi zawodnicy opadli z sił, a może to taktyka, aby chwilę odpocząć i znów zaatakować? Kibice na stadionie są żądni kolejnych bramek!
70' Rzut rożny dla Rumunii, ale kompletnie nieudane wykonanie.
71' Zmiana w Reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik pojawił na boisku za Karola Linetty'ego.
73' Polacy próbują wciągnąć na swoją połowę naszych przeciwników, ale ci jakby już nie wierzą w możliwość osiągnięcia dobrego wyniku.
75' Gra z wykorzystaniem Szczęsnego, ale nie wiem czy aż tak cofnięta winna być nasza drużyna.
75' Właśnie... Strzał Stanciu w kierunku naszej bramki, ale Szczęsny wychodzi z tej sytuacji obronną ręką.
76' Uderzenie z dystansu Bogdana Stancu i ... Szczęsny tym razem nie miał tyle szczęścia co przed chwilą. Rumunia zdobywa kontaktową bramkę. Polska vs Rumunia 3:1.
77' Rzut rożny dla Rumunii. Piłka po dośrodkowaniu został wybita z "szesnastki" Polaków.
77' Marin zmieniony przez Hancę.
78' Groźna indywidualna akcja Stanciu.
79' Źle wygląda gra naszej drużyny w ostatnich minutach. Wejście na boisko Milika niewiele przyniosło w grze ofensywnej.
80' Piotr Zieliński schodzi z boiska, a na jego miejsce wchodzi Łukasz Teodorczyk.
81' Uff. Znów wychodzimy z opresji. Miały być kolejne bramki, a tymczasem oddaliśmy pole gry naszym rywalom.
Czarnogóra strzela Armenii czwartą bramkę. Hattricka zalicza Jovetic.
83' Na murawie leży Błaszczykowski, ale to chyba złapał go skurcz.
83' Rumuni szukają swojej szansy na drugiego gola. Musimy być czujni do ostatniej minuty!
85' Faulowany Grzegorz Krychowiak.
86' Kolejna groźna akcja pod bramką Szczęsnego! Hanca na szczęście strzelił tuż nad poprzeczką!
88' Rzut rożny dla Rumunii. Górną piłkę przejął Szczęsny.
89' Faulowany Kuba Błaszczykowski.
Armenia strzela bramkę Czarnogórcom i zmniejsza rozmiary swojej porażki do 4:1
90' Druga połowa zostaje przedłużona o co najmniej 3 minuty.
90'+1 Kontra Polaków, ale piłkę traci Grzegorz Krychowiak.
90'+2 Stancu posłał piłkę nad bramkę.
90'+2 Kibice skandują: "Dziękujemy! Dziękujemy!"
90'+3 Ostatni gwizdek sędziego! Polska pokonuje Rumunię 3:1! BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Polski pokonując Rumunię zachowała sześciopunktową przewagę w tabeli Grupy E nad Czarnogórą i Danią. Kolejny mecz naszej drużyny odbędzie się 1 września w Kopenhadze z Danią.

Po meczu Zbigniew Boniek wręczył specjalną nagrodę dla Kamila Grosickiego, który dziś po raz 50 miał na sobie koszulkę Reprezentacji Polski!