Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3494 miejsce

Eliminacje rejonowe z udziałem Zatorzanina

O tym, że poezja dla mieszkańców Zatorszczyzny jest ważna niech świadczy, fakt, że 27 marca br w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się 62 Ogólnopolski Konkursu Recytatorski, w którym brał udział Krzysztof Ryś z Zatora.

 / Fot. ockO tym, że poezja dla mieszkańców Zatorszczyzny jest ważna niech świadczy, fakt, że 27 marca br w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się 62 Ogólnopolski Konkursu Recytatorski, w którym brał udział Krzysztof Ryś z Zatora.
Konkurs ten był objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński (aktor, reżyser), Maria Kwaśniak (instruktor teatralny), Agnieszka Berny (aktorka, instruktor teatralny),

"Recytowałem dwa utwory. Proza to "Dzieje pewnego aforyzmu" Juliana Tuwima. Wiersz był ze zbioru "Świat. Poema naiwne." Czesława Miłosza, fragment Wiara, Nadzieja, Miłość. " - mówi Krzysztof Ryś laureat nagrody w kategorii ogólnej ... "takie imprezy to zawsze coś ciekawego (przynajmniej dla mnie), jest to jakaś odskocznia od szarej rzeczywistości no i okazja do spotkania z ludźmi, którzy interesują się tym co ja"- dodaje Krzysztof.

Krzysztof Ryś został wytypowany przez jury do udziału w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w Krakowie.

"Można powiedzieć, że już od kilkunastu lat startuję w takich konkursach bo w szkole średniej się zaczęło. Ten konkurs jest co roku, a ja jak tylko mogę to się zgłaszam. Przeważnie kończy się na eliminacjach w Krakowie (raz udało mi się tam wyróżnienie zdobyć ale nie jest to przepustka do kolejnego etapu)" - dodaje Krzysztof.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.