Facebook Google+ Twitter

Elisabeth Duda i jej Paryż w Zabrzu

Współautorzy: Barbara Podgórska

W hotelu Ibis w Zabrzu odbył się wieczór autorski Elisabeth Dudy, aktorki i pisarki, promujący jej książki.

 / Fot. Adam K. Podgórski"Mój Paryż", to przewodnik po stolicy Francji, ale daleko odmienny od innych, gdyż ukazujący to niezwykle dla wielu miejsce na mapie świata, nie tylko poprzez osobiste doznania narratora, ale przez odwołanie się do skojarzeń i motywów ze znanych filmów francuskich, w których miasto gra zawsze rolę niepoślednią.

 / Fot. Adam K. PodgórskiElisabeth Duda, zdradzając kulisy powstania książki wyznała, że na prośbę przyjaciela zamierzyła trzymać się z daleka od powszechnie znanych muzeów, galerii i popularnych szlaków turystycznych. Dlatego pokazała jemu i czytelnikom ”Paryż artystyczny, kawiarniany, prawdziwy, czyli taki, który znam od podszewki”.

 / Fot. Adam K. PodgórskiRzeczywiście zna! Tu się urodziła i wychowała. Mieszkała w kilku dzielnicach, przez które nas prowadzi. Tu się uczyła, tu bawiła będąc dzieckiem, dorastała i tu nadal mieszka, nie licząc lat studiów w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Razem w uroczą przewodniczką wędrujemy zatem przez Montmarte, Śródmieście, Stary Paryż, Dzielnicę Łacińską, płyniemy po Sekwanie, odwiedzamy w zadumie Pėre- Lachaise, zagłębiamy w labirynt paryskich kanałów, by powrócić do ogrodów Wersalu. Poznając historię tych miejsc,  / Fot. Adam K. Podgórskiatrakcje artystyczne i gastronomiczne. Książkę niezwykle wzbogacają czarno-białe fotografie i mini-wywiady z ludźmi polskiej kultury, zafascynowanymi Paryżem: m. in. Beatą Tyszkiewicz, Wojciechem Pszoniakiem, Jackiem Cyganem, księdzem Witoldem Urbanowiczem i Krzysztofem Rogulskim. I jest w tej książce coś, co my szczególnie uwielbiamy - receptury tradycyjnych dań z różnych regionów Francji. Przewodnik wydało renomowane wydawnictwo Pascal.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDrugą książką, tym razem adresowaną do młodego czytelnika, i o wyraźnych celach edukacyjnych, jest powieść przygodowa, również utrzymana w konwencji wielkiej wycieczki, zatytułowana "Żożo i Lulu".

Elisabeth Duda gra obecnie rolę Marii Skłodowskiej - Curie w fabularyzowanym dokumencie o wielkiej polskiej noblistce. Premiera filmy przewidziana jest na późną jesień tego roku.

Spotkanie z uroczą artystką, która okazała się także przyjemną gawędziarką, zorganizowała i poprowadziła Jolanta Budniak.
Więcej o utalentowanej aktorce: http://www.elisabethduda.com/?lang=pl

Oceń materiał, kliknij gwiazdki. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Raczej nie czytam komentarzy, ale oslupiem po przeczytaniu mędrca, ktory twierdzi,że Elisa, ktora z wyrożnieniem skończyla polską akademię filmową , jako pierwsza absolwentka nie-Polka, ktora grala w filmach i serialach, ktorej znakomity rezyser powierzył rolę znakomitej postaci, nie jest aktorką. Ale coż, przed mądrością niektorych trzeba paśc na kolana. Po co dyskutować....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu..Elisabeth Duda jest również aktorką.
Do programu dostała się poprzez casting i była uczestniczką w Europa da się lubić. A producentem tego programu była moja przyjaciółka Maria Miszczak. Jeśli chodzi o castingi, to role aktorzy również dostają poprzez castsingi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bebe
  • bebe
  • 13.10.2011 13:41

@ Brzezicki
mało wiesz, proponuję- poczytaj mi mamo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest aktorką http://pl.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_Duda

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2011 12:55

Pani Duda nie jest aktorką. Rozpoczęła przygodę z tv w Dwójce, ponieważ przeszła casting do tworzonego programu o ludziach pochodzących z innych krajów Europy, na co dzień mieszkających w Polsce. Program zrobił furorę i pani Duda stała sie celebrytką. Tańczyła nawet z gwiazdami. Ale aktorką nie jest :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.