Facebook Google+ Twitter

Elita siatkarzy plażowych w Radomiu

Na dwa dni Radom stanie się stolicą polskiej siatkówki plażowej. Przed teatrem na Placu Jagiellońskim, na dwóch piaszczystych boiskach, o punkty mistrzostw Polski rywalizuje aż 46 par.

Przez dwa dni w Radomiu królować będzie siatkówka plażowa / Fot. Grzegorz StępieńChętnych do udziału w zawodach było tak dużo, że organizatorzy przeprowadzili w piątek eliminacje. Od soboty do walki przystąpili już najlepsi. - Nasz turniej jest pierwszym z cyklu i cieszymy się z tak dużej frekwencji - mówi Michał Lenkiewicz, organizator mistrzostw. - W Radomiu stawiła się cała krajowa czołówka, więc poziom na pewno będzie wysoki - dodaje.

Na plaży w Radomiu gra cała krajowa czołówka / Fot. Grzegorz StępieńChoć rywalizacja toczy się głównie dla sportu, to w grę wchodzą także spore pieniądze. Pula nagród ustalona została na poziomie 30 tys. zł. - To nie jest najważniejsze w takich zawodach. Na pewno zwycięży duch fair play - uważa Marcin Nowak, mierzący 215 cm najwyższy siatkarz w Polsce. On również próbuje swych umiejętności na plaży.

Być może publiczności zaprezentuje się również w meczu VIP-ów prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, który kiedyś trenował siatkówkę. - Na turnieju zjawię się na pewno, a niewykluczone, że dam się namówić na krótką gierkę - obiecuje Kosztowniak.

W sobotę 23 czerwca mecze trwały będą non stop do godz. 18. Dzień później o godz. 11 rozpoczną się półfinały, a o godz. 14 finały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.