Facebook Google+ Twitter

Elity polityczne z piaskownic demonstrują swoje racje

Utwierdza się we mnie przekonanie o kompletnym infantylizmie polskiej klasy politycznej.

fot. Adam Plona W Warszawie bezchmurnie, bezdeszczowo, bezwietrznie i bezsensownie – to moja autorska prognoza pogody. Słoneczna aura sprawiła, że zaludniły, a raczej "zadziecinniły" się piaskownice. We wszystkich zabawa trwa, aż miło! Powiewają różnokolorowe proporczyki, przedszkolaki stawiają babki z piasku, kopią dołki, podskakują uciesznie.
Kiedy z jednej piaskownicy dobiega gromkie: „moja mama taka wielka”, z drugiej ktoś podśpiewuje: „a mój tata pieca sięga”. „Ja mam w domu mysz tresowaną” chwali się kilkulatek. A ja „tygrysa na łańcuchu” – dobiega konkurencyjny dyszkancik. Słowna licytacja trwa w najlepsze.
Oto jakiś maluszek wyseplenił: „mam tsy latka, tsy i pół, sięgam brodą ponad stół, tańcę kiedy gra muzyka”. Inny, z nieco lepszą dykcjąw zaintonował w odwecie: „w pokoiku, na stoliku, stało mleczko i jajeczko”. Pięknie, artystycznie, politycznie i obywatelsko.

Te zabawy „ludu polskiego” transmitują stacje telewizyjne. Śmieją się widzowie w Polsce, uśmieją się i za granicą. Elity polityczne z piaskownic demonstrują swoje racje. Mają do tego prawo; nie odmawiam go nikomu. Tylko śmiech jakiś pusty we mnie narasta. I beznadzieja – przekonanie o kompletnym infantylizmie polskiej klasy politycznej. Narasta też powolutku złość. Na brak chęci porozumienia między politykami, na marnotrawienie publicznych pieniędzy. Na niewykorzystywanie szans politycznych i gospodarczych. Na uniemożliwianie ludziom normalnego życia.
Coraz smutniej, coraz bardziej beznadziejnie. „Jedźmy, nikt nie woła...”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Jedźmy, nikt nie woła..." dar świadomości i przewidywania nie każdemu dany. Ból, rozpacz, tragedia- mogą dotknąć każdego...Niewczesny żal...nie za wszystkie winy można winić innych, są momenty, gdy działanie, lub choćby nasze "Nie !" może wstrzymać domino nieszczęścia... Jedźmy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.