Facebook Google+ Twitter

Ełk. Zwycięzca konkursu: Samorządowy Lider Zarządzania

Mazurski Ełk, będąc w latach 1525-1657, tj. po hołdzie pruskim, miastem wasalnym wobec Polski, a w wiekach XIX i XX silnym ośrodkiem polskości, ma obecnie duże zakłady mięsne, przetwórnię owoców, zakłady elektrotechniczne, drzewne, odzieżowe, i stanowi ważny węzeł kolejowo-drogowy.

 / Fot. w24Ełk - największe miasto na Mazurach, liczące blisko 58 tys. mieszkańców i od 1 stycznia 1999 roku stolica powiatu ełckiego, w województwie warmińsko-mazurskim, otrzymał krajowe wyróżnienie w dziedzinie oświaty, za projekt: Granty edukacyjne "Nasze Pasje" oraz tytuł "Finalista w dziedzinie Kultury" za projekt "Organizacja edukacyjnej działalności artystycznej i działań kulturalnych dla dzieci i młodzieży w szkole artystycznej w Ełku". Ten podwójny sukces Ełk zdobył w ogólnopolskim konkursie samorządowym, w którym wzięły udział 93 różne praktyki projektowe z całej Polski. Komisja jurorów wyłoniła 33 projekty, w których wyróżniła dwa ełckie.

Tak to, ambitny Ełk - pracowitych ludzi dorosłych i młodzieży szkolnej oraz pomysłowych i gospodarnych władz lokalnych - został Samorządowym Liderem Zarządzania. To zaszczyt niebywały, zważywszy na silną konkurencję miast i powiatów, biorących udział w tym tradycyjnym ogólnopolskim konkursie. Komisja konkursu bierze pod lupę jednostki samorządu terytorialnego oraz praktykowane przez nie usługi społeczne. W bieżącym roku wzięto pod uwagę cztery dziedziny usług społecznych: kulturę, oświatę, ochronę zdrowia i pomoc społeczną. Dwie z nich – ełcka oświata i kultura dzieci i młodzieży szkolnej – zwyciężyły.

Zgodnie z założeniami regulaminu ogólnokrajowy samorządowy konkurs ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w jednostkach samorządu terytorialnego. Należy podkreślić, iż przykłady działań samorządów mogą być i powinny być szczególnie potrzebne w okresie kryzysu gospodarczego, bowiem wiele z nich pokazuje w praktyce, jak małym kosztem sił i środków, można zapewnić lepszą jakość usług proponowanych mieszkańcom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.