Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6137 miejsce

"eLka" w kółku wraca na pierś piłkarzy Legii!

Uwaga kibice Legii: jak donosi oficjalny serwis klubu, symbol sukcesów "Wojskowych", czyli "eLka" w kółeczku powraca na piersi piłkarzy!

 / Fot. screen serwisu legia.comDecyzja kierownictwa klubu nawiązująca do tradycji oraz najświetniejszych lat drużyny z Łazienkowskiej, jest jednocześnie ukłonem w kierunku fanów "Wojskowych". Symbol "eLki" towarzyszył piłkarzom podczas zdobywania pięciu tytułów Mistrza Polski oraz dziesięciu Pucharów Polski.

- Koncern ITI przejął spuściznę po CWKS-ie, a więc historię, pamiątki, medale oraz herb. Pojawiła się szansa, aby "eLka" w kółeczku mogła znaleźć się na koszulkach meczowych. Klub w kwietniu wypuścił serię pamiątek z herbem 1957 roku. Od dzisiaj Legia wraca do swojej tradycji, ponieważ piłkarze z Łazienkowskiej zakładali "eLkę" w kółeczku w latach 1960–1997, a po odejściu Daewoo od 2002 do 2007 roku - cytuje serwis legia.com pełnomocnika ds. kibiców w KP Legia Warszawa Damiana Niedziałka.

 / Fot. screen serwisu legia.comFani Legii z radością przyjęli wiadomość o powrocie do tradycyjnego symbolu.
- "Czarna "eLka" w kółeczku się mieni, to jest LEGII święty znak" - bardzo dobre posunięcie, nawiązanie do tradycji i zniknie ten koszmarny symbol,który był do tej pory - tak decyzję zarządu na oficjalnej stronie klubowej skomentował rafcik. Wtórowali mu zarówno winyl10 (-Brawo za tą decyzje i oby już nie było nigdy żadnych zmian odnośnie herbu na koszulce!), Rufus (- Myślałem, że już tego nie doczekam ;), brawo dla zarządu. (L) ) jak i wielu innych.

Zmiana loga na koszulkach nie oznacza jednak, że zmienia się też herb klubu. Nadal używanym będzie biało-czarne logo z 1916 r. ,jednak kibice legionistów wierzą, iż również w przypadku herbu klubu powróci do tradycyjnego symbolu.


źródło:oficjalny serwis Legii Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szczerze to nawet nie zauważyłem - ani w latach 1997-2002, ani w ostatnich dwóch - że ta "eLka" zniknęła, chociaż sporo meczów Legii widziałem w tym czasie. Chyba nie mam oka do szczegółów... ale domyślam się, że taki symbol sporo znaczy dla kibiców z Warszawy, więc dobrze, że powraca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.