Facebook Google+ Twitter

"eLki pod lupą"- kontrola pojazdów nauki jazdy w Warszawie

Biuro Administracji Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadza kontrolę stołecznych pojazdów nauki jazdy.

 / Fot. http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.czeladz.org/grafika/naukajazdy.jpg&imgrefurl=http://www.lok.org.pl/index1.php%3Finfo%3D1%26idstruk%3D60%Akcja została przeprowadzona po otrzymaniu od kursantów sygnałów o nieprzestrzeganiu podstawowych zasad szkolenia przyszłych kierowców. Konkurencja na rynku szkolenia kierowców powoduje walkę o każdego kursanta. Skutkuje to znacznym obniżaniem jakości kształcenia, co w konsekwencji może prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Kontrolerzy będą zwracali szczególną uwagę na badanie technicznego stanu pojazdów. Kontroli zostanie także poddana dokumentacja i ważność uprawnień instruktorów. Policjanci sprawdzą także stan trzeźwości instruktorów nauki jazdy i kursantów.

- Najczęstszymi nieprawidłowościami z jakimi się spotykamy są braki wpisu "L" w dowodzie rejestracyjnym, który oznacza, że jest to pojazd do nauki jazdy. Często w samochodach brakuje apteczek. Sporadycznym przypadkiem jest brak uprawnień instruktorów do szkolenia kierowców- mówi w rozmowie z Wiadomościami24.pl Wojciech Pasieczny z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Głównym celem prowadzonej kontroli jest zbadanie czy szkoły podczas nauki jazdy gwarantują bezpieczeństwo kursantom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak czytamy na stronie Wydziału Ruchu Drogowego KSP akcja potrwa do końca grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piotrek
  • Piotrek
  • 24.09.2010 11:13

Powinni sprawdzać certyfikaty na te boczne pedały , bo jak jechaliśmy z moim instrktorem to mu linka pękła przy hamowaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń
bąbel
  • bąbel
  • 31.08.2010 12:37

a na cholerę te wpisy w dowodach rejestracyjnych ? powinni się lepiej wziaść za ośrodki egzaminacyjne
bo tam jest większa patologia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.