Facebook Google+ Twitter

e-Łódź: Zapisy na ślub przez internet

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-01-15 07:34

W Urzędzie Stanu Cywilnego Łódź Centrum będzie można przez internet wybrać sobie... datę ślubu. Usługa ta nosi nazwę "Kalendarzyka małżeńskiego", ale nie ma nic wspólnego z planowaniem dziecka. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

 - Pomysł zaczerpnęliśmy z austriackich urzędów, a powstał w ramach projektu "e-Łódź" czyli internetowego urzędu miasta - mówi Aneta Papis, kierownik USC Centrum.

fot. Dziennik Łódzki- Na stronie internetowej magistratu będzie zamieszczony specjalny link, czyli odnośnik do naszego formularza. Należy go wypełnić, wpisując tam swoje dane, m.in. numer pesel. Dzięki temu sprawdzimy, czy rejestracja nie jest dowcipem internautów. Przy formularzu zamieścimy również informacje o wymaganych dokumentach i opłatach związanych z zawarciem małżeństwa. Internetowa rejestracja nie zwalnia z obowiązku osobistego stawienia się przyszłych małżonków w urzędzie. Fizycznie, a nie wirtualnie muszą dostarczyć do urzędu komplet dokumentów i własnoręcznie podpisać oświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie związku. Ceremonia ślubna również odbędzie się w urzędzie. Do pierwszych zapisów dojdzie najprawdopodobniej już w tym tygodniu.

(aga) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A to dobre jest. W razie czego można zawsze powiedzieć, że to jakiś wirus był...miłość albo jakiś inny ;P
Wydaje mi się, że np numer pesel niewiele zmienia w kwestii ewentualnych dowcipów. Bo myślę sobie, że taki kawał można wyciąć znajomemu - choć to troszkę przegięcie;P - a w takim wypadku zdobycie pesela to przecież żaden problem.
Dobrze, że dopisane iż to tylko rejestracja jest wirtualna, a sam ślub nie. To by dopiero było!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.