Facebook Google+ Twitter

Elon Musk chce internetu dla każdego. Pracuje nad projektem sieci satelitów telekomunikacyjnych

Elon Musk, założyciel firm PayPal, Tesla i Space X chce zapewnić tani dostęp do internetu poprzez sieć satelitów telekomunikacyjnych. Chodzi szczególnie o miejsca, których mieszkańcy nie mogą korzystać z globalnej sieci.

https://flic.kr/p/bnZe4B / Fot. Ministerio TIC Colombia/CC BY 2.0"Wall Street Journal" podaje, że Elon Musk ma wizję wysłania na orbitę około 700 niewielkich, ważących około 100 kilogramów satelitów telekomunikacyjnych. Sam zainteresowany twierdzi, że o projekcie będzie mógł rozmawiać za kilka miesięcy oraz że szczegóły podane przez WSJ nie są do końca prawdziwe.

Choć projekt milionera wydaje się szalony, ma on potencjał realizacji. Wszystko za sprawą należącej do niego firmy SpaceX, która od ponad 10 lat zajmuje się tworzeniem rakiet orbitalnych.

Musk nie jest pierwszym milionerem, który chce upowszechnienia internetu w krajach, gdzie dostęp do niego jest ograniczony. Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg jest jedną z twarzy projektu Internet.org, którego cel jest podobny. "Celem inicjatywy Internet.org jest umożliwienie dostępu do Internetu dwóm trzecim światowej populacji, która nie jest jeszcze podłączona oraz dostarczenie takich samych możliwości, jakie niesie ze sobą Internet, jakie ma ta trzecia, podłączona część świata” - czytamy na stronie projektu.

Czytaj także: Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją. Miliarder twierdzi, że nie zapanujemy nad nią


Elon Musk to miliarder urodzony w Pretorii w RPA, który dorobił się dzięki nowym technologiom. Był współzałożycielem popularnego serwisu PayPal. W 2002 r. założył wspomnianą firmę SpaceX. Jest też twórcą przedsiębiorstwa Tesla Motors, które produkuje samochody elektryczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.