Facebook Google+ Twitter

Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją. Miliarder twierdzi, że nie zapanujemy nad nią

Elon Musk, założyciel firm PayPal, Tesla i Space X porównał sztuczną inteligencję do diabła. Zdaniem człowieka, który stał się bogaty dzięki nowym technologiom nie będziemy potrafili zapanować nad myślącymi maszynami.

https://flic.kr/p/c43qJf / Fot. Saad Faruque/CC-BY-SA 2.0"Myślę, że powinniśmy być bardzo ostrożni ze sztuczną inteligencją" - mówił Elon Musk w czasie swojego wystąpienia na prestiżowej Massachusetts Institute of Technology. Jego zdaniem to jedno z największych zagrożeń dla ludzkości. "Naukowcy uważają coraz częściej, że powinien zostać wprowadzony nadzór, być może na poziomie krajowym i międzynarodowym, by upewnić się, że nie robimy czegoś bardzo głupiego" - kontynuował przedsiębiorca.

Według założyciela firmy PayPal i Tesla zajmując się sztuczną inteligencją "przywołujemy demona". Dlaczego? Bo jeżeli uda się ją stworzyć nie będziemy w stanie nad nią zapanować. "We wszystkich tych historiach, w których pojawia się facet z pentagramu i wodą święconą jest on pewien, że może kontrolować demona. To nie działa" - snuje swoją analogię Musk, cytowany przez Washington Post.

Czytaj także: Serwis NK.pl zostanie sprzedany? Legendarna Nasza Klasa radzi sobie coraz słabiej


https://flic.kr/p/emx5tu / Fot. Maurizio Pesce/CC BY 2.0Słowa Muska zostały w wielu mediach potraktowane dosłownie, tymczasem jego intencją nie było tandetne straszenie studentów prestiżowej uczelni, ale zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niosą badania nad sztuczną inteligencją.

Elon Musk to miliarder urodzony w Pretorii w RPA, który dorobił się dzięki nowym technologiom. Był współzałożycielem popularnego serwisu PayPal. Założył firmę SpaceX, która produkuje rakiety oraz przedsiębiorstwa Tesla Motors, które produkuje samochody elektryczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.