Facebook Google+ Twitter

Elton John bojownikiem o wolność i demokrację?

Podczas dzisiejszego koncertu w Trójmieście, Sir Elton John zostanie odznaczony Medalem Wdzięczności. Za walkę z komunizmem.

Jak informuje thepolishobserver.co.uk ,Sir Elton John, który w sobotę, 7 lipca, wystąpił z koncertem w Łodzi, zostanie odznaczony Medalem Wdzięczności.
Medal przyznawany jest cudzoziemcom, którzy wspomagali „Solidarność” w walce
o wolność i prawa człowieka. Na czele Kapituły stoi nikt inny, jak przywódca ówczesnej „Solidarności”, Lech Wałęsa.
Elton John, znakomity wokalista i kompozytor , gościł w domu Lecha Wałęsy w 1984 r. przy okazji koncertu w Gdańsku.
Artysta apelował wówczas o zmiany w Polsce i Europie. Dziś, po wielu latach, piosenkarz ponownie da koncert w Trójmieście i tam właśnie nastąpi uroczyste wręczenie mu Medalu Wdzięczności Europejskiego Centrum Solidarności.
Medal Wdzięczności ustanowiło Europejskie Centrum Solidarności w 30 rocznicę powstania Solidarności - wielkiego ruchu społecznego, chcąc podziękować wszystkim obcokrajowcom, którzy wspomagali Polskę w jej trudnej walce o wolność i demokrację .
Dotychczas został on przyznany ponad 400 osobom, m.in. Samuelowi
Beckettowi ( pośmiertnie), który protestował przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce, a tantiemy z tytułu wydania i wystawienia swoich sztuk w Polsce przekazał na działalność „Solidarności", w stanie wojennym wysyłał paczki żywnościowe do naszego kraju i wspierał medialnie polską opozycję demokratyczną.
http://www.thepolishobserver.co.uk/wiadomoci/polska/3310-elton-john-zostanie-odznaczony-za-wkad-w-walk-z-komunizmem.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.