Facebook Google+ Twitter

Elton John zaśpiewa w Sopocie za milion dolarów?

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-24 17:22

Sopot Festival 2006: w tym roku już po raz 43. będziemy mogli oglądać sopockie festiwalowe zmagania. Po raz drugi organizatorem jest TVN.

I znowu zachrypi Drupi. Zakręci się w kółeczku Demis Roussos. Karel Gott nas postraszy „Czarnym kotem”, a Helena Vondrackowa uraczy „Malowanym dzbankiem”. Gdyby komuś było jeszcze mało tych peerelowskich sentymentów, to na scenie w roli zapowiadających zobaczy m.in. Krystynę Loskę i Stanisława Mikulskiego.

Tak się zapowiada trzeci dzień Sopot Festival 2006.
W tym roku już po raz 43. będziemy mogli oglądać sopockie festiwalowe zmagania. Po raz drugi organizatorem jest TVN. Pierwszy dzień festiwalu (1 września) będzie w całości podporządkowany zmaganiom o Bursztynowego Słowika. W konkursie, oprócz polskich, wezmą też udział wykonawcy zagraniczni. Z polskiej „piątki” (Gosia Andrzejewicz, The Jet Set, Mezo/Tabb i Mieczysław Szcześniak, Stachursky oraz Sumptuastic) zostanie wyłoniony zwycięzca, który weźmie udział w finale międzynarodowym festiwalu. Do tego finału z kolei zakwalifikowano takich artystów, jak Arash czy zespoły Brainstorm oraz Vanilla Ninja.

Już przed rokiem za sprawą TVN nastąpiło cudowne rozmnożenie słowików. Oprócz Bursztynowego mamy też Słowika Publiczności. Komu ten słowik przypadnie? O tym zdecydują widzowie SMS-ami.
Na zakończenie pierwszego festiwalowego dnia wystąpi ubiegłoroczny laureat Bursztynowego Słowika - Piasek.

2 września to koncert dwóch gwiazd: Eltona Johna i Katie Melua. Eltohn John (na zdjęciu ze swoim partnerem życiowym) za występ w Sopocie otrzyma milion dolarów
Fot. AKPA
Jak głosi plotka, za Eltona Johna zapłacono (a może przepłacono, jak chcą niektórzy) ponad milion dolarów. Pewną świeżość na scenę Opery Leśnej wniesie Katie Melua, urodzona w Gruzji brytyjska piosenkarka. W Polsce znana m.in. z przeboju „Nine million bicycles”.
Przez wszystkie trzy festiwalowe dni na scenie będzie się pojawiać Magda Mołek, prowadząca koncerty.

Już słychać głosy, że ten festiwal może być dużo lepszy od ubiegłorocznego, który, niestety, koncentrował się na pojedynku dwóch polskich megagwiazdeczek: Mandaryny i Dody. Wówczas to okazało się, że Mandaryna jednak nie umie śpiewać, a Doda tańczyć. Tym razem szczęśliwie od nich odpoczniemy.
Ryszarda Wojciechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.