Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25261 miejsce

Elżbieta II - Diamentowa królowa!

Elżbieta II, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, obchodzi 60-lecie swoich rządów. To najdłużej na świecie panująca monarchini.

 / Fot. Photo Credit: NASA/Bill Ingalls, domena publicznaElżbieta II objęła tron jako 40. władca od czasów Wilhelma Zdobywcy i jest najdłużej panującym monarchą na świecie.

Ostatni Diamentowy jubileusz świętowano nad Tamizą w 1898 r. Wtedy główną bohaterką była Wiktoria, która władała królestwem 63 lata. Anglicy wierzą, że Elżbieta II pobije rekord swojej prababci, a ona sama żartuje, że Brytyjczycy śpiewają "Boże, chroń królową", bo dzięki niej turyści chętnie przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, a kraj zarabia.

W trakcie swojego panowania odbyła prawie 270 oficjalnych wizyt do innych krajów, m.in odwiedziła Polskę (w 1996 roku). Jest patronką ponad 620 organizacji charytatywnych, nadała kilkaset tysięcy orderów i tytułów szlacheckich. Wystąpiła wielokrotnie w kinie i telewizji nie tylko w poważnych filmach, ale i komediach. Ostatnio można było ją zobaczyć w filmie "Jak zostać królem" (2010), gdzie zagrała księżniczkę Elżbietę. Artystom i rzeźbiarzom chętnie pozowała do prawie 150 oficjalnych portretów i kilkunastu rzeźb.
Ale to tylko niektóre z jej zajęć, które na co dzień wykonuje.

Mówią o niej "normalna kobieta"
Koronę wkłada głównie na inaugurację Parlamentu. Uwielbia za to kapelusze i jak prawie każda kobieta - torebki. Nie nosi w niej jednak ani kluczy ani pieniędzy, tylko drobiazgi zrobione na szczęście przez jej dzieci. Podobno najczęściej ma ze sobą pudełeczko z miętówkami, małe lusterko, kalendarzyk oraz wieczne pióro. Nosi również ze sobą ciasteczka, głównie dla swoich psów - corgi, których ma aż 30.

Jak sama o sobie mówi - jest normalną żoną, matką i babcią, która wykonuje nietypowe zajęcia. Podobno uwielbia plotkować, głównie ze swoją służbą, bo nie ma sąsiadek, i kolekcjonuje pieprzniczki. Królowa Elżbieta II idzie z duchem czasu i wysyła elektroniczne wiadomości do członków rodziny i przyjaciół. Wiele osób nie może uwierzyć w to, że do słuchania muzyki używa iPodów, w tym takiego, który dostała w prezencie od samego prezydenta USA - Baracka Obamy.

Jej wnuk Harry w wywiadach podkreśla, że za zamkniętymi drzwiami pałacu jest naprawdę cudowną babcią!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mariusz
  • mariusz
  • 09.06.2012 14:10

świetny mareriał,pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.