Facebook Google+ Twitter

Elżbieta Jakubiak: PJN będzie partią. Czekamy na odpowiedni termin

PJN będzie partią polityczną. Informacja padła podczas I Kongresu stowarzyszenia PJN. Dziś Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak zapowiedziały, że skupią się na zbieraniu podpisów i na kontaktach z ludźmi. Mają też poszukać odpowiedniej daty na inaugurację partii.

 / Fot. PAPJednym z ważniejszych politycznych wydarzeń weekendu był I kongres stowarzyszenia PJN, który odbył się w Warszawie, 12 grudnia. Najważniejszą informacją spotkania było ogłoszenie przez przewodniczącą Joannę Kluzik-Rostkowską, że stowarzyszenie oficjalnie rozpoczyna działalność partyjną, a konkretnie zbieranie podpisów pod wnioskiem o rejestrację partii.

Obrady kongresu podzielono na kilka części. W każdej wypowiadali się poszczególni liderzy PJN o ważnych dla Polski sprawach. Łącznikiem każdego wystąpienia był Marek Migalski, podczas jego obecności na scenie z sali dobiegały okrzyki:Marek,Marek.

"Otwieramy dziś nowy rozdział polskiej polityki, zaczynamy oficjalnie działalność partii politycznej - Polska Jest Najważniejsza" - oświadczyła szefowa PJN. Wystąpienie trwało kilkanaście minut, podczas których Kluzik-Rostkowska atakowała Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, przedstawiła również ogólny program partii. "Chcemy dać Polakom nadzieję, chcemy, by polska polityka kosztowała ludzi mniej nerwów, emocji i mniej pieniędzy, chcemy żeby polska polityka była bardziej lokalna, żebyśmy w naszych miasteczkach, wsiach mieli większy bezpośredni wpływ na otoczenie" - czytamy w wyborcza.pl.

Paweł Poncyliusz, odpowiedzialny za gospodarczą część programu, skupił się głownie na roli przedsiębiorców w polskiej gospodarce, przekonując, że są dobrem narodowym. Apelował też o likwidację barerier biurokratycznych. "Wierzymy w wolny rynek, własność prywatną, wolność w działaniu niezależną od woli urzędników lub jej braku" - mówił poseł.

O polityce prorodzinnej mówiła Elżbieta Jakubiak. Pani poseł przekonywała, że założenie rodziny wcale nie musi oznaczać wyrzeczeń, a z kolei praca zawodowa nie musi oznaczać rezygnacji z rodziny. Chcąc podkreślić jak ważna dla polityków PJN-u jest rodzina na kongres liderzy zabrali także swoje dzieci.

W niedzielę ruszyła również strona internetowa polskajestnajważniejsze.pl. Działacze podczas kongresu odwołali się do tradycji republikańskich, konserwatywnych i chrześcijańskich, a także do tradycji Solidarności. PJN chce być nowoczesną centroprawicą.

Niedzielny Kongres wywołał lawinę komentarzy na temat czy PJN ma szansę na przekroczenie magicznej granicy 5 proc. w najbliższych wyborach parlamentarnych czy też nie? Piotr Zaręba,
proces zakładania partii porównuje do egzaminu przed wrogą, cyniczną i znudzoną komisją. Jeżeli chodzi o szanse na sukces Zaręba twierdzi, że
równie dobrze może to być 10, jak i 3 proc. Nie trzeba tłumaczyć, że ten pierwszy wynik będzie oznaczał otwarcie bram do ,,politycznego'' raju, a drugi wieczne zapomnienie.

W najnowszym sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia, Polska Jest Najważniejsza uzyskała 6,2 proc. poparcia. Jednak według politologa dra Olgierda Annusewicza to tylko ,,wirtualne poparcie''.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

monika
 • monika
 • 15.01.2011 16:13

PANI JOANNA I TA CAŁA RESZTA TOWARZYSTWA TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA..PROSZĘ POPATRZEĆ JAK ONE
SPRYTNIE KOMBINUJĄ ŻEBY NIE URAZIĆ PISU I PREZESA I JAK WBIJAJĄ SZPONY W PO....
I ONE MÓWIĄ ŻE POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA???????????????????NIE ICH BIZNES JEST NAJWAŻNIEJSZY!!
TE PANIE NIC NIE ZDZIAŁAJĄ OPRÓCZ TEGO ŻE BĘDĄ BARDZO MIESZAŁY I CAŁY CZAS TYLKO SMOLEŃSK..
BO GDYBY NIE KATASTROFA TO CO ONE NAM MOGĄ ZAOFEROWAĆĆĆĆ???????????????????????????????????????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
stani
 • stani
 • 14.12.2010 09:28

czytając komentarze nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy nienawistni i złośliwi. Proszę wszystkich o zastanowienie się i przemyślenie swoich ocen. osobiście, mam serdecznie dość wojny na górze. Polska, naprawdę jest najważniejsza, a Polska to my!!!!! A my nie możemy być prywatną własnością Panów Tuska i Kaczyńskiego. Dlatego tez, z dużą uwagą przyglądam się poczynaniom PJN. Mam nadzieję, że nareszcie doczekam się prawdziwych, nie pozorowanych działań na rzecz współobywateli. Oby tak się stało. Chciałbym, aby Pani Kluzik-Rostkowska stała się polską Margaret Thatcher. Byłoby wspaniale!!!! Nikt z nas nie musiałby wyjeżdżać z kraju za chlebem!!!! Ci, którzy wyjechali wiedzą, jak to jest, ja też wiem. Składam wszystkim moim rodakom życzenia: WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 13.12.2010 15:44

A ostanie ci sie jeno , jedna Wiernopoddańcza i jedynie słuszna partia PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Sojka
 • Maria Sojka
 • 13.12.2010 15:38

Partia zaczynająca od komisji sejmowej w|s katastrofy smoleńskiej już pokazała, o co naprawdę chodzi. To "koń trojański" pana J.K. Znowu będzie polowanie z nagonką na Premiera i Prezydenta, wstrętne insynuacje, zaostrzanie emocji, zakłócanie spokoju społecznego. PJN to wilk w owczej skórze, który wystawia swoje dzieci na zjeździe jako zasłonę dymną przykrywającą prawdziwe zamiary bezwzględnej walki o władzę. Dalej bazują na katastrofie , tylko inaczej, jak " ten sam socjalizm , tylko z ludzką twarzą". Za rok sami wyniosą swój sztandar, jak kiedyś PZPR , ludzie znają te sztuczki ! To nie jest konstruktywna opozycja tylko polityczne awanturnictwo, które trzeba zmarginalizować - PiS i PJN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
 • Roman Kożminski
 • 13.12.2010 15:04

Istnieje paląca potrzeba przewajchowania tego nieudolnego rządu jakim jest rząd PO.I to zrobi PiS na czele z Prezesem Kaczynskim .Rząd PO to delegatura Moskwy i Niemiec, to rząd niedolny i grożny dla kraju .Zadłużenie wzrasta w sposób galopujący co jest bardzo grożne dla naszego być albo nie być. To grozi katastrofą gospodarczą na wzór Grecki. Dalsze zadłużanie niepokoi również prof. Balcerowicza i wielu innych ekonomistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 13.12.2010 14:35

Tak w ogóle,to o co chodzi PJN-owi poza tym,że wylał ich Kaczyński i szukają na siłę sposobu na załapanie się na następną kadencję?Ktoś wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzebna jest "cywilizowana", konstruktywna opozycja, a nie "pisowska" opozycja totalnej negacji i realizacji hasła "czym gorzej, tym lepiej" Wystarczy posłuchać rzecznika PiS Błaszczaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.