Facebook Google+ Twitter

Elżbieta Świączkowska odebrała nagrodę za "Pozytywną adrenalinę"!

Dziś o godz.13 w restauracji Villa Foksal wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Ibupromu "Dla niepokonanych". Jedną z nagrodzonych osób była autorka serwisu Wiadomosci24.pl, Elżbieta Świączkowska.

 / Fot. Materiały własnePomysłodawcą i sponsorem konkursu był producent leku Ibuprom. Na stronie dlaniepokonanych.pl swe blogi założyło prawie 2700 osób. Od 10 lipca do 24 sierpnia tego roku można było opisywać swoje - częstokroć bardzo nietypowe - pasje oraz zainteresowania. Zrobiła to też Elżbieta Świączkowska, autorka akcji "Pozytywna adrenalina". W konkursie przyznano: jedną Nagrodę Jury Konkursu - w wysokości 50 tysięcy złotych i trzy Nagrody Internautów w wysokości 10 tysięcy złotych.

Pierwsze miejsce, głosami internautów zajęła Elżbieta Świączkowska (55 040 głosy), inicjatorka akcji, dzięki której dzieci chore na białaczkę skaczą ze spadochronem, mogąc choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Skoki mają być symbolem zwycięstwa, dawać im siłę do dalszej walki z chorobą.Drugie miejsce zajęła Anna Szpitalny (49 228 głosów), pasjonatka skoków spadochronowych, która dzięki nagrodzie będzie mogła kupić własny sprzęt. Trzecie miejsce przypadło Anecie Mlaś, której wielką miłością jest wykonywanie rysunków i grafik tuszem oraz cienkopisem. Dzięki nagrodzie będzie mogła zrealizować swe marzenie - zorganizować wystawę własnych grafik oraz prac osób osób, które ceni, a które niestety nie zostały jeszcze dostrzeżone.

Pierwsze miejsce głosami jury zajęła Daria Nowakowska, pasjonatka mushingu, czyli powożenia psim zaprzęgiem. Dzięki nagrodzie w wysokości 50 tys. złotych będzie mogła wziąć udział w 1000-kilometrowym wyścigu psich zaprzęgów w Finnmarkslopet, które położone jest najdalej na północy Norwegii.

Jury podjęło też decyzję o wyróżnieniu Pauliny Malińskiej - "Niepokonane serce" - za bezinteresowną pomoc chorym i zaniedbanym zwierzętom.

Jak podkreśla Karolina Rusinek - koordynatorka akcji oraz członkini Jury konkurs pokazał jak wszechstronni są Polacy. - Lubią adrenalinę, doceniają sztukę, są ciekawi świata, ważny jest też dla nich los innych ludzi oraz zwierząt. Poznaliśmy historie wielu niesamowitych osób z wyjątkowymi pasjami. Jury spotkało się z pięcioma bohaterami. Decyzję o zwycięstwie Darii Nowakowskiej podjęliśmy, zwracając uwagę m.in. na oryginalność pasji, umiejętność dzielenia się nią z innymi oraz determinację i chęć jej rozwijania. Wybór zwycięzcy był niezwykle trudny.

Konkurs był elementem telewizyjnej kampanii Ibupromu, realizowanej od 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ela gratulacje ! jestem z Ciebie DUMNA! A jeśli chodzi o akcję 20 wrzesnia , to właśnie napisałam o tym do swoich znajomych i wysłalam wszystkim informacje na emailu . Myslę że wiadomości tzw pocztą ( niekoniecznie pantoflowa) super się rozprzestrzeniają! Myslę ze akcja warta jest rozpropagowania i moze każdy kto to czyta by napisał do swoich znajomych !

Pozdrawiam wszystkich i niech Zielone anioły nas wiodą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna akcja, trzeba ją szerzej rozpropagować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero dziś mam dostęp do Internetu.( Warszawa jest straszna! Już sobie ostrzę pióro !)

Hallo wszyscy !!! To nie tak!!! jeszcze raz powtarzam ,ze brałam udział w konkursie producenta leku , a nie „ na najlepszą akcję charytatywną”. Jarek ujął to trochę złośliwie, ale ogólnie ma rację.
Proszę , abyście spojrzeli na sprawę z innej strony. Gdyby nie ten konkurs moja działalność nigdy nie rozwinęłaby się tak szeroko. Dzięki niemu nie zawaham się powiedzieć- stałam się znana w całej Polsce. Dziś rano byłam w regionalnej TV warszawskiej mogłam w programie „na żywo ‘ opowiedzieć o moich Zielonych Aniołach.
Zresztą poznani na uroczystości Daria i Krzyś – zwycięzcy 50 , są cudownie ciepłymi ludźmi. Niech jadą, bo czuć ,ze kochają to co robią!!! I życzę im , żeby nie musieli używać żadnych leków podczas wyprawy. Daria zresztą sama się zadeklarowała, ze są gotowi przyjechać z psami do moich dzieci.
Kto wie czy nie wymyślimy takiej imprezy zimą? 20 „wilków ”to też adrenalina!!!

Hallo! Szklanka jest do połowy PEŁNA!!!
Zamiast narzekać zapraszam wszystkich do współpracy. Pomóżcie mi zrobić super imprezę 20 września.
Co już mam? 8 kolejnych dzieci, które polecą i ok. 30, które będą tylko spoglądać w niebo.
Mam Fundację „Psi Ratownicy”, którzy przyjadą z wielkimi, czarnymi nowofundlandami i pokażą te psy w akcji.
Mam zgodę kliniki na organizację punktu poboru krwi celem wpisania osoby do banku dawców szpiku. Wśród tych osób, które oddadzą krew rozlosujemy 1 skok w tandemie gratis.
Czy macie jeszcze jakieś pomysły? Pomogę zorganizować nocleg i dojazd na lotnisko dla chętnych. To jeszcze wrzesień, więc działają niedrogie hostele we Wrocławiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elu gratuluje, co do 50 to Ibupron potrzebuje kogoś do reklamy, który podczas wyścigu dostanie ataku zatok i jedna piguła mu życie uratuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Elu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.09.2009 22:33

Gratki....:]
Elu, jesteś boska....:) Przynajmniej bliżej nieboskłonu masz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje i wyrazy podziwu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście że tak. Mieć 10 a nie mieć, to bardzo dużo.
To dzięki tej wygranej, następne dzieci polecą w chmurki.
Warto było.! ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

10.000 to też super nagroda . Cały konkurs to również ogromne przeżycie. Postaram się moje wrażenia opisać wkrótce.Należy pamiętać ,ze brałam udział w konkursie promującym lek.

Jestem naprawdę szczęśliwa,ze moją pasją udało mi się zarazić wielu ludzi w całej Polsce.
Dzięki konkursowi dane mi było spotkanie z niesamowitymi ludźmi. Wszyscy nagrodzeni oraz organizator konkursu otrzymali ode mnie zielone witrażowe aniołki.


Zapraszam wszystkich na 20 września do Mirosławic- polecą następne dzieci!!Zgodnie z daną obietnicą polecą też w chmury bohaterki artykułu Oli.

Jestem do środy Warszawie opiszę wszytsko po powrocie .

Wszystkim, którzy na mnie głosowali -jeszcze raz serdecznie DZIęKUJĘ!!!! Warto było

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo dobrze że 10 tysięcy udało się wygrać, my jednak z Magdą byłyśmy przekonane że to dla Zielonych Aniołów będą te pieniążki... Psię zaprzęgi to super pomysł jednak Pani Eli akcja daję tyle dobrego że chyba ta suma powinna do Pani trafić !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.