Facebook Google+ Twitter

E-mail od Boga?

  • Piotr Z
  • Data dodania: 2008-07-10 17:52

Login, enter, wirus, upgrade i e-mail... Ile wspólnego z wiarą w Boga mają określenia czysto techniczne? Odpowiedź na to pytanie uzyskają uczestnicy XV Spotkania Młodych w Wołczynie.

„Zalogowani w Jezusie — sakrament chrztu” / Fot. www.wolczyn.kapucyni.pl- Młody człowiek żyje teraz w dobie internetu, cały czas korzysta z komputera - stwierdza brat Benedykt Pączka, organizator spotkania. - Wpadliśmy na pomysł, by powiedzieć mu o sakramencie chrztu, jego językiem.

Rzeczywiście, już sam temat tegorocznego spotkania, zaczerpnięty ze świata wirtualnego: „Zalogowani w Jezusie - sakrament chrztu”, budzi zainteresowanie młodzieży. - Ten sakrament jest momentem, od którego rozpoczyna się "logowanie" na najważniejszą stronę w życiu, nie internetową, lecz tę której na imię Jezus - wyjaśnia brat kapucyn Paweł Teperski.

Wołczyn będzie gościł u siebie młodzież już po raz 15. Jak co roku na uczestników czeka wiele niespodzianek i atrakcji. - Najważniejszym punktem programu podczas spotkań, będzie codzienna Eucharystia - informuje brat Paweł, dodając: - Prócz pokarmu dla ducha, mamy też coś dla ciała. Wołczyn to również świetna muzyka, zabawa i tańce. Codziennie wieczorem zabrzmią koncerty muzyki chrześcijańskiej i nie tylko. Bracia kapucyni zaprosili w tym roku na scenę zespoły: Perfekt, New Life Music, Kana, Triquetra, Pajujo, Maleo a także KapBend - rapujący zespół braci kapucynów. - Spodziewamy się ponad tysiąca osób, z Polski i z zagranicy - mówi brat Benedykt.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 14- 19 lipca. Do momentu rozpoczęcia spotkania wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje uczestnictwo na stronie internetowej lub zapisać się po przybyciu na miejsce. - Chcieliśmy, by nasza strona internetowa była interaktywnym miejscem spotkań młodych, cieszę się, że nam się to udało - mówi śmiejąc się brat Benedykt. Każdy kto zaglądnie pod adres internetowy
spotkania, znajdzie szczegółowy plan spotkania, zdjęcia z poprzednich lat, filmiki i wszystkie potrzebne informacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kościół nie ma wyjścia. Wszystko się teraz musi reklamować, aby przetrwać. Podoba mi sie inicjatywa. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo nowoczesne tańce wokoł słupa totemowego, ogniska itp. - tylko dlaczego te inne nazywają się pogańskimi?
Wystarczy zmienić szyld i gotowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna rzecz zawsze mnie zastanawia w takich momentach. Czy Kościół naprawdę nie za daleko się posuwa w tej ewangelizacji? Chodzi mi o środki komunikacji. Czy żeby dotrzeć do młodych ludzi kapucyni muszą rapować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.