Facebook Google+ Twitter

E-maile z blagą - o oszustach internetowych

Od mister Marka S. z północno-zachodniej Anglii otrzymałem bardzo interesującego e-maila - aż musiałem przełknąć ślinę. Oferował mi sporą część "łupu" wynoszącego 15 mln funtów. Co musiałem zrobić? Sprawdźcie sami.

Od mr Marka S. z północno-zachodniej Anglii otrzymałem bardzo interesującego e-maila. Pisze w nim m.in., że jest członkiem Komitetu Wykonawczego jednego z angielskich banków, dla którego zresztą pracuje. Właśnie w tym banku odkrył "porzucone" ponad 15 mln funtów szterlingów na koncie należącym do jednego ze zmarłych zagranicznych klientów (zginął w katastrofie lotniczej na początku ubiegłego roku). W tej katastrofie zginęli również jego była żona, syn Abraham i jego synowa, a także pilot śmigłowca.

I co w związku z tym bankowiec mr Mark S. ma do zaoferowania, pod warunkiem ścisłej tajemnicy? Podział "łupów" - 60 proc. tej astronomicznej kwoty dla niego i 40 proc. dla adresata. Jak miałbym dojść do takiej astronomicznej "sumki pieniędzy"? Prosta sprawa! Wystarczy, że zachowam to wszystko w tajemnicy. To po pierwsze. A po drugie, prześlę na wskazanego przez niego e-maila swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu komórkowego, zawód, datę urodzenia. Szkoda tylko, że nie żądał mr Mark dowodu osobistego - tego żądali w poprzednich e-mailach, podobni do Marka S. blagierzy internetowi, mamiący adresata e-maila wielką wygraną w funtach.

Napiszę szczerze, coraz więcej podobnych wiadomości elektronicznych jest przesyłanych na prywatne poczty elektroniczne. Prowadzi w tej materii prawdopodobnie afrykański kontynent. Przy każdej takiej korespondencji adresaci mają ubaw po pachy...

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.