Facebook Google+ Twitter

"Embargo" na boks w Szwecji zniesione

Jak podaje serwis FightNews.com władze Szwecji po 37 latach zniosły zakaz uprawiania boksu zawodowego. Ponowny start profesjonalnej odmiany pięściarstwa przewidziany jest na 27 stycznia 2007, kiedy to zaczną obowiązywać nowe przepisy.

Tym samym boks zawodowy i imprezy z nim związane będą mogły odbywać się w Szwecji bez jakichkolwiek konsekwencji prawnych. Nowe przepisy nie do końca dają swobodę promotorom oraz samym zawodnikom.

Według nowych przepisów pojedynek zawodowy nie będzie mógł trwać dłużej niż 6 rund, a rundy nie będą mogły trwać dłużej niż dwie minuty. Normalnie walka może być zakontraktowana maksymalnie na 12 rund, a czas trwania poszczególnego starcia to 3 minuty - w boksie kobiecym 2. Oprócz tego zawodnicy będą mogli startować tylko w dużych, dziesięciouncjowych rękawicach.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to pięściarstwo zawodowe tylko z nazwy, a tak naprawdę można to przyrównać do boksu amatorskiego bez kasku. Surowe przepisy w Szwecji sprawiają, że nie ma szans na organizację np. walki o mistrzostwo świata. Być może szwedzkie władze z czasem staną się łaskawsze dla zawodowej szermierki na pięści. Miejmy nadzieję, że kolejne złagodzenie przepisów nie nastąpi za 37 lat, czego z całego serca życzę wszystkim fanom pięściarstwa w Szwecji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.