Facebook Google+ Twitter

Embargo na polską wieprzowinę. Marek Sawicki: Nie panikujmy

Od 7 kwietnia obowiązywać będzie zakaz importu polskiej i litewskiej wieprzowiny do Rosji. Embargo obejmie wszystkie produkty zawierające wieprzowinę. Przyczyną jest wykrycie choroby afrykańskiego pomoru świń.

 / Fot. By Scott Bauer, USDA [Public domain], via Wikimedia CommonsJak podaje Polskie Radio, 30 stycznia zostało wprowadzone embargo na mięso wieprzowe ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Przyczyną było wykrycie choroby afrykańskiego pomoru świń na Litwie, Białorusi, a także w Polsce. W lutym na granicy z Białorusią zostały znalezione dwa martwe dziki, u których wykryto ASF.

Od 7 kwietnia wejdzie w życie zakaz importu do Rosji wszystkich produktów wieprzowych. Rzecznik Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Aleksiej Aleksiejenko zaalarmował, że zakaz zostanie rozszerzony. Istnieje ryzyko, że embargo obejmie również drób i wołowinę.

Zdaniem Marka Sawickiego nie ma powodów do obaw, bowiem Komisja Europejska prowadzi rozmowy z Rosją. Nie wiadomo jednak kiedy zakaz zostanie zniesiony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co rusz słychać utyskiwanie że teraz nie będzie co zrobić z tym mięsem. Jest na to prosta rada, wprowadzić kartki na wieprzowinę a wnet ludzie wykupią wszystko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zdaniem Marka Sawickiego nie ma powodów do obaw, bowiem Komisja Europejska prowadzi rozmowy z Rosją. Nie wiadomo jednak kiedy zakaz zostanie zniesiony."

Optymista. Komisja Europejska nie będzie się do tych rozmów przykładać, bo restrykcje dotyczą tylko Polski i Litwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.