Facebook Google+ Twitter

Emeryci będą pisać wiersze online

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-08 18:59

Czy emerytura musi być nudna? Niekoniecznie. W Wielkiej Brytanii zainicjowano kampanię zachęcania osób po sześćdziesiątce do literackiego debiutu w internecie.

Organizatorzy kampanii rozesłali do bibliotek, klubów i grup zainteresowań 100.000 egzemplarzy pierwszego numeru pisma "Bookbite". Pomysłodawcy kampanii podkreślają, że spore grono znanych brytyjskich autorów sięgnęło po pióro dopiero około sześćdziesiątki.

Z sondażu ponad tysiąca emerytów zleconego przez "Bookbite" wynika, że Brytyjczycy w starszym wieku są za pan brat z internetem. 55 procent spośród nich uznaje go wręcz za bardzo ważny element swego życia, a prawie 1/3 chciałaby publikować nowele i opowiadania online. Jednocześnie 2/3 emerytów narzeka na koszt szybkiego internetu i informatyczny żargon.

Również brytyjski dom wydawniczy Harper Collins, który uruchomił internetowy portal dla początkujących autorów, z zaskoczeniem stwierdził, że wśród swoich członków ma bardzo wiele osób starszych, posądzanych dotąd o internetowy analfabetyzm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minęły już czasy, gdy ludzi będących w wieku emerytalnym uważano za zramolałych staruszków - do niczego nie zdolnych. Mimo panującej (jednak) u nas dość powszechnej opinii, że emeryt to zbędny balast społeczny - liczni przedstawiciele tej grupy wiekowej są niejednokrotnie bardziej aktywni twórczo od ludzi młodych. Emeryci dostali w postaci internetu narzędzie, które wykorzystują na różne sposoby - także jako doskonały środek do publikacji własnej twórczości. Czy jest coś w tym dziwnego? Brytyjczycy nie odkryli w tym względzie Ameryki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.