Facebook Google+ Twitter

Emeryci i renciści otrzymają wyższe świadczenia

Od marca 10 milionów emerytów i rencistów otrzyma wyższe świadczenia, niż przewidywał rząd. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wzrosną one o 3,3 proc., a nie o 2,7 proc, jak pierwotnie zakładano.

 / Fot. Rafał GdakPrzeciętna emerytura wzrośnie o 57 złotych, a nie o 47, jak pierwotnie zakładano. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wszystko zależy od wskaźnika waloryzacji - rząd w ustawie budżetowej zapisał, że wyniesie on 102,7 procent, tymczasem "DGP" wyliczył, że wyniesie on 103,3 proc. Rząd będzie musiał zatem znaleźć w kasie państwa dodatkowe 800 milionów zł.

"To świadczenia gwarantowane przez budżet i na pewno znajdą się pieniądze na ich sfinansowanie" – mówi dla „DGP” Magdalena Kobos, rzecznik ministra finansów.

Podwyżka obejmie prawie 10 mln osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

janina chodkowska
  • janina chodkowska
  • 01.02.2011 22:16

dlaczego nikt nie pomysli by renty i emerytury ,te najnzsze podniesc do 1000zl by człowiek chory lub starszy nie musiał jesc odpadów, i zbierać ze smietników,bo to pzeciez nie jest wygórowanaa suma.gdy ci biedacy bedą mieli choc na chleb wówczas moża podnosic systematycznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako emeryt, cieszę się z choćby drobnych rewaloryzacji, ściślej: indeksacji. Podzielam pogląd, że te kilkadziesiąt złotych nie zrównoważy zwiększonych wydatków, na które naraziła nas podwyżka VAT i czynniki inflacyjne. Ale jakoś sobie poradzę, bo - na szczęście - pobieram świadczenie sprzed reformy, a dodatkowo odkładałem jeszcze na emeryturę w towarzystwie ubezpieczeniowym. Z obawą natomiast myślę o swoich dzieciach i innych osobach młodszego pokolenia, które skazane są na świadczenia szykowane przez nowy system emerytalny. Te bedą "głodowe", znacznie niższe od obecnych, a młodzi ludzie odkładają oszczędzanie w III filarze, nie myślą o dalekiej - ich zdaniem - przyszłości. Nawet trudno z nimi o tym rozmawiać, bo mają... ważniejsze sprawy na głowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Silesianus
  • Silesianus
  • 19.01.2011 19:18

Krwa normalnie szlag mnie trafia jak ktoś pisze o "podwyżkach emerytur"!
Emerytura wypracowana nie podlega zmianom! To jest REWALORYZACJA emerytur czyli wyrównanie wartości nabywczej emerytury która to wartość spadła z powodu utraty wartości pieniądza. Mówiąc prościej chodzi o to by emeryt dzisiaj mógł za swoją emeryturę kupić tyle samo ziemniaków co 10 late temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero dostanę w lutym , mam nadzieję ,że więcej niż 520 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie, gdyby nie ta skromna podwyżka to wzrost cen byłby jeszcze bardziej dotkliwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... ~3 % podwyżki emeryturki, a ciekawe o ile na dniach "z powodu podwyzki cen maki" bedzie drozszy chlebek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam pytanie , jestem na rencie socjalnej . Właśnie dostałem na 2n lata , czy ja też dostanę . Proszę o odpowiedz nawet na prywatne wiadomości .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapominamy, że jesteśmy w Unii. Jak wyjedzie to będzie mu się dalej należała i będzie dostawał na konto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Mazur
  • Roman Mazur
  • 18.01.2011 18:31

Panie Kazimierzu.
NIE PISZ PAN GŁUPOT!
Przecież to nie emeryci za granicę wyjeżdżają tylko młodzi którzy na emerytów powinni składki płacić a tak nie płacą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
majko
  • majko
  • 18.01.2011 10:49

szanowni obywatele obojetnie gdzie byscie nie byli musicie pracowac ja mam 61 lat pszspracowalem cieszko 44 lata w jednym zakladzie pracy wtym 19 lat w szczegulnie trudnych warunkach dzisiaj jestem na zasluzonej emeryturze niemam powodow do lamentow bo zarobilem na swoja emeryture awiec do pracy rodacy baj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.