Facebook Google+ Twitter

Emeryci i renciści otrzymają wyższe świadczenia

Od marca 10 milionów emerytów i rencistów otrzyma wyższe świadczenia, niż przewidywał rząd. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wzrosną one o 3,3 proc., a nie o 2,7 proc, jak pierwotnie zakładano.

 / Fot. Rafał GdakPrzeciętna emerytura wzrośnie o 57 złotych, a nie o 47, jak pierwotnie zakładano. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wszystko zależy od wskaźnika waloryzacji - rząd w ustawie budżetowej zapisał, że wyniesie on 102,7 procent, tymczasem "DGP" wyliczył, że wyniesie on 103,3 proc. Rząd będzie musiał zatem znaleźć w kasie państwa dodatkowe 800 milionów zł.

"To świadczenia gwarantowane przez budżet i na pewno znajdą się pieniądze na ich sfinansowanie" – mówi dla „DGP” Magdalena Kobos, rzecznik ministra finansów.

Podwyżka obejmie prawie 10 mln osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

janina chodkowska
  • janina chodkowska
  • 01.02.2011 22:16

dlaczego nikt nie pomysli by renty i emerytury ,te najnzsze podniesc do 1000zl by człowiek chory lub starszy nie musiał jesc odpadów, i zbierać ze smietników,bo to pzeciez nie jest wygórowanaa suma.gdy ci biedacy bedą mieli choc na chleb wówczas moża podnosic systematycznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako emeryt, cieszę się z choćby drobnych rewaloryzacji, ściślej: indeksacji. Podzielam pogląd, że te kilkadziesiąt złotych nie zrównoważy zwiększonych wydatków, na które naraziła nas podwyżka VAT i czynniki inflacyjne. Ale jakoś sobie poradzę, bo - na szczęście - pobieram świadczenie sprzed reformy, a dodatkowo odkładałem jeszcze na emeryturę w towarzystwie ubezpieczeniowym. Z obawą natomiast myślę o swoich dzieciach i innych osobach młodszego pokolenia, które skazane są na świadczenia szykowane przez nowy system emerytalny. Te bedą "głodowe", znacznie niższe od obecnych, a młodzi ludzie odkładają oszczędzanie w III filarze, nie myślą o dalekiej - ich zdaniem - przyszłości. Nawet trudno z nimi o tym rozmawiać, bo mają... ważniejsze sprawy na głowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Silesianus
  • Silesianus
  • 19.01.2011 19:18

Krwa normalnie szlag mnie trafia jak ktoś pisze o "podwyżkach emerytur"!
Emerytura wypracowana nie podlega zmianom! To jest REWALORYZACJA emerytur czyli wyrównanie wartości nabywczej emerytury która to wartość spadła z powodu utraty wartości pieniądza. Mówiąc prościej chodzi o to by emeryt dzisiaj mógł za swoją emeryturę kupić tyle samo ziemniaków co 10 late temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero dostanę w lutym , mam nadzieję ,że więcej niż 520 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie, gdyby nie ta skromna podwyżka to wzrost cen byłby jeszcze bardziej dotkliwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... ~3 % podwyżki emeryturki, a ciekawe o ile na dniach "z powodu podwyzki cen maki" bedzie drozszy chlebek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam pytanie , jestem na rencie socjalnej . Właśnie dostałem na 2n lata , czy ja też dostanę . Proszę o odpowiedz nawet na prywatne wiadomości .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapominamy, że jesteśmy w Unii. Jak wyjedzie to będzie mu się dalej należała i będzie dostawał na konto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Mazur
  • Roman Mazur
  • 18.01.2011 18:31

Panie Kazimierzu.
NIE PISZ PAN GŁUPOT!
Przecież to nie emeryci za granicę wyjeżdżają tylko młodzi którzy na emerytów powinni składki płacić a tak nie płacą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
majko
  • majko
  • 18.01.2011 10:49

szanowni obywatele obojetnie gdzie byscie nie byli musicie pracowac ja mam 61 lat pszspracowalem cieszko 44 lata w jednym zakladzie pracy wtym 19 lat w szczegulnie trudnych warunkach dzisiaj jestem na zasluzonej emeryturze niemam powodow do lamentow bo zarobilem na swoja emeryture awiec do pracy rodacy baj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.