Facebook Google+ Twitter

Emeryci mówią "nie" bankom

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-07-27 10:14

Blisko tysiąc podpisów wpłynęło do naszej redakcji przeciwko obowiązkowi posiadania kont bankowych przez osoby pobierające świadczenia z ZUS.

 / Fot. Polska/ GencaOprócz tego odebraliśmy dziesiątki telefonów z głosami poparcia. Emeryt Janusz Banaszek, który przyniósł do nas kartkę z protestem, był oburzony najnowszymi pomysłami Związku Banków Polskich.

- Przecież nie każdy ma siłę i ochotę stać w kolejkach po odbiór emerytury. Nie można nam niczego narzucać siłą. Won od nas! - grzmiał wczoraj pan Banaszek.

Podobnych głosów było znacznie więcej. Wielu emerytów i rencistów dzwoniło do nas, by opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych, które nie pozwalają im na wędrówki do banku ani na stanie w długich kolejkach. W takich przypadkach dostarczenie gotówki do domu przez listonosza jest prawdziwym ratunkiem.

Źródło: Kurier Lubelski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.07.2009 14:28

Nastaje nowe i nie wszyscy potrafią się przestawić, starych przyzwyczajeń ciężko się pozbyć, a nowe nie zawsze budzą zaufanie... Z drugiej strony nie czarujmy się ilu starszych ludzi potrafi posługiwać się kartą bankomatową i pobrać pieniądze z bankomatu? Do tego nie rzadko długie wyprawy i kolejki w bankach... Doskonale rozumiem tych ludzi, ma pieniążki przy sobie i potrafi nimi jakoś gospodarzyć. Uszczęśliwianie na siłę nie doprowadzi do niczego dobrego. Pomoc w przystosowaniu się do nowych warunków i zasięgniecie opinii w tym środowisku dopiero może przynieść pozytywne skutki a ,, uszczęśliwianie,, na siłę widać od razu. Akcja-rekcja. ZUS jak zwykle ma w tym swój interes, ale tylko swój !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.