Facebook Google+ Twitter

Emeryt wezwany do sądu miał przy sobie cały arsenał

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-19 16:04

Metrowej długości stalowy pręt, nóż z prawie 30-centymetrowym ostrzem, trzy łańcuchy, brzytwę, procę z zestawem kamieni oraz pojemnik z gazem łzawiącym – taki arsenał zabrał ze sobą do sądu 77-letni emeryt.

Funkcjonariusze mieli nakaz doprowadzenia mężczyzny i jego żony do wydziału karnego, gdzie małżonkowie powinni wystąpić w charakterze świadków. Emeryci nie odpowiadali wcześniej na wezwania sądowe, nie wpuszczali też nikogo do mieszkania.
fot. Express Ilustrowany
– Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny – opowiada jeden z funkcjonariuszy z VII komisariatu. – Jak na swój wiek, ma wyjątkowo dużo siły. Stawiał opór i usiłował zdjąć kagańce psom, żeby poszczuć policjantów. Na szczęście udało się temu zapobiec. Potem mieliśmy problemy z jego żoną. Najpierw nie chciała nas wpuścić do domu, a potem też usiłowała zdjąć kagańce owczarkom.

Po zatrzymaniu małżonkowie zaczęli symulować różne choroby. Przewieziono ich do szpitala im. Jonschera, gdzie lekarz nie potwierdził rzekomych dolegliwości. Wczesnym popołudniem odwieziono parę do sądu na Widzewie. Przy wejściu do gmachu policjanci odebrali mężczyźnie wszystkie niebezpieczne przedmioty, które wciąż miał przy sobie.

Prawdopodobnie małżonkowie, których wezwano na sprawę jako świadków, staną się oskarżonymi i odpowiedzą za pomówienia, jakich mieli się dopuścić wobec mieszkającej niedaleko nich kobiety.

Para jest doskonale znana policjantom. Jak opowiadają funkcjonariusze, od lat dochodzi do awantur pomiędzy nimi i okolicznymi lokatorami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hehe a to cwaniaczek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.