Facebook Google+ Twitter

Emerytka walczy z ZUS - dzwonią do niej z całej Polski

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-25 07:58

Zofia Suliga z Łodzi wytoczyła armaty przeciwko ZUS-owi. Zakłada stowarzyszenie, które ma wygrać z monopolistą. Po naszej publikacji sprzed tygodnia dzwonią do niej ludzie z całej Polski. W ciągu kilku dni skontaktowało się z nią kilkaset

fot. Express Ilustrowany – Jestem oburzona, że urząd nie informuje emerytów o należnych im prawach. Zaniża też świadczenia, wykorzystując luki w prawie – twierdzi łódzka emerytka.

Nasza publikacja spowodowała, że z panią Zofią kontaktują się nie tylko łodzianie, ale także mieszkańcy Torunia, Wrocławia, Opola, Częstochowy, a nawet przygranicznego Cieszyna. Niektórzy od razu chcą wysyłać pieniądze na wynajęcie prawników, którzy pozwą ZUS do sądu lub Trybunału Konstytucyjnego.

– Uważamy, że ZUS powinien informować rencistów i emerytów o zmianach przepisów, które powodują zwiększenie ich świadczeń.

Teraz jest to tajne. Tylko osoby, które na bieżąco czytają dzienniki ustaw, wiedzą, że należy im się większe świadczenie, a osoby starsze nic z tych przepisów nie są w stanie zrozumieć – oburza się pani Zofia.

Łodzianka chce też, by stowarzyszenie wystąpiło w obronie emerytów, którzy nie są w stanie udokumentować zarobków sprzed 1980 roku. Uważa, że minimalne świadczenia, jakie dostają, są jawnym oszustwem dokonywanym w imieniu państwa. Najpierw bowiem firmom kazano likwidować dokumenty płacowe, a potem emerytom kazano je zdobywać, by wyliczyć wysokość ich świadczenia.

Pod koniec września odbędzie się pierwsze spotkanie członków stowarzyszenia.

(kz) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.