Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9344 miejsce

Emerytka z Krakowa będzie teraz mieszkać w magazynie

Nowe mieszkanie pani Marii Michty to magazyn obok oczyszczalni ścieków, na obrzeżach Krakowa. Wczoraj komornik zajął jej mieszkanie, ponieważ kobieta zalegała z opłatami za mieszkanie.

W oczekiwaniu na komornika / Fot. Sławomir OstrowskiPani Maria Michta mieszkała w kamienicy przy ulicy Sarego w Krakowie. Wcześniej budynek należał do gminy, ale (sprawdzę w odpowiedniej instancji urzędu miasta ale to możne chwilkę zająć) przeszedł w prywatne ręce. Nowy właściciel podniósł opłaty (tu też musimy się dowiedzieć czy z tytułu najmu czy opłaty czynszowe). Pani Maria nie była w stanie ich opłacać. Jej zadłużenie względem właścicielki (właścicielka ale nie wiem czy mogę podać jej imię i nazwisko) rosło. Ta, nie mogąc odzyskać należności, przekazała sprawę firmie Krak-Consulting, zajmującej się doradztwem prawnym i windykacją.

(kiedy się odbywało - musimy wpisać, czy były dwa orzeczenia sądu czy jedno?-dwa od pierwszego nastąpiło odwołania), sąd nakazał eksmisję do lokalu zastępczego. Od decyzji odwołały się władze miasta, wykazując że pani Maria może mieszkać u córki.


Chcąc przyspieszyć odzyskiwanie mienia (lokal zastępczy wskazała firma krak-consulting jako przedstawiciel właścicielki kamienicy, ale oni nie powiedzą mi kiedy to zrobili) właścicielka kamienicy sama zaproponowała lokal zastępczy, do którego pani Maria mogłaby się przenieść.

Tym miejscem okazał się być budynek przy ulicy Ziemianek 1, wynajmowany przez firmę Krak-Consulting od firmy Arcelor Mittal. Udało nam się dotrzeć do umowy zawartej pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami. Z pisma tego jasno wynika, że firma Krak-Consulting wynajęła lokal przy ulicy Ziemianek 1 na użytek firmowy, jako pomieszczenie magazynowe. Właściciel lokalu wyraźnie napisał w umowie najmu, że lokal ten pod żadnym, pozorem nie nadaje się do tego aby mieszkali w nim ludzie, a podnajmowanie lub użyczanie go osobom trzecim bez wiedzy i zgody firmy Arcelor Mittal może zakończyć się wypowiedzeniem umowy najmu. Dodatkowo, lokal ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Oczyszczalni Ścieków Kujawy.

Wczoraj, o godzinie 10, komornik przystąpił do czynności egzekucyjnych. W obronie Pani Marii Michty stanęli murem jej znajomi, członkowie Stowarzyszenia Krakowska Grupa Inicjatywna Obrony Praw Lokatorów, Komitet Obrony Byłych Mieszkań Zakładowych, Stowarzyszenie Lokatorów Kamienic przy ul.Sarego 22,24 i 26, oraz młodzi ludzie z Federacji Anarchistycznej, którzy rozbili namioty na klatce schodowej pod drzwiami emerytki i blokowali klatkę schodową własnymi ciałami.

Egzekucji komorniczej dokonywał Komornik Sądu Rejonowego Kraków-Podgórze, Andrzej Drzymała. Pytany przez dziennikarzy, czy wie do jakich warunków jest eksmitowana starsza osoba, oświadczył, że był w lokalu do którego będzie przeprowadzona eksmisja i uznał, że spełnia on wszystkie standardy lokalu zastępczego.Akcję komornika wspierała policja. Doszło do szamotaniny między funkcjonariuszami a osobami wpierającymi emerytkę. Pani Maria interweniowała w obronie wynoszonych młodych ludzi - z takim skutkiem / Fot. Sławomir OstrowskiSprawdziliśmy gdzie mieści się lokal zastępczy do którego wykonano eksmisję:

http://maps.google.pl/maps?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&source=hp&q=ul.+Ziemianek+1+Krak%C3%B3w&lr=&um=1&ie=UTF-8&split=0&gl=pl&ei=HYWeSuKDFcXJ-QaxzuTaCw&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1

Z centrum miasta kobietę przeniesiono wyrzucono w miejsce, z którego dojazd do centrum zajmuje ponad godzinę.

(UWAGA! PRZEREDAGOWAŁEM DOTĄD, PROSZE SŁAWKU ABYŚ ZAKTUALIZOWAŁ TEKST TAK ŻEBY MÓWIŁ O WCZORAJSZYCH WYDARZENIACH - ILE CZASU I DO KIEDY KOBIETA MUSIAŁA STAĆ POD MAGAZYNEM, JAK OBECNIE PRZEDSTAWIA SIĘ SYTUACJA. TEKST POWYŻEJ W NAWIASACH ZAWIERA PYTANIA, NA KTÓRE ODPOWIEDŹ DOPISZ W MIEJSCE NAWIASÓW)

Informacja z ostatniej chwili w 9 godzin od rozpoczęcia eksmisji wyrzucona na bruk kobieta nadal pozostaje bez dachu nad głową ponieważ nie ma możliwości wejścia do lokalu wskazanego przez sąd jako adres docelowy eksmisji. Jej rzeczy leżą na zapakowanej ciężarówce, a ona czeka na decyzję co będzie dalej. Komornik znalazł się w sytuacji patowej co może potwierdzać fakt, że lokal nie miał uprawnień do przeniesienia tam pani Marii.

Przed chwilą Pan Rafał Górski przedstawiciel Federacji Anarchistycznej zadzwonił do naszego redaktora z informacją o aktualnym etapie na jakim znajduje się eksmisja. Jest on naocznym świadkiem obecnego rozwoju wydarzeń.
Przesłuchaj nagranie z rozmowy telefonicznej jakie za wiedzą Pana Rafała Górskiego zarejestrował nasz redaktor.
Wynika z niego, że lokal zastępczy(5 metrów kwadratowych) do jakiego eksmitowano starszą schorowaną i bezbronną kobietę ma pełnić rolę pustelniczej celi bez możliwości odwiedzin i bez posiadania rzeczy osobistych:

http://anglezyt.wrzuta.pl/audio/4t3XsjfU4zX/nagranie

Wiadomość z ostatniej chwili: w trakcie redagowania tego tekstu otrzymaliśmy informację od Pana Rafała Górskiego jak komornik zakończył na dziś sprawę tej co raz dziwniejszej eksmisji:

http://anglezyt.wrzuta.pl/audio/ax2p3yEVe8R/dalej

Dziękujemy Panu Rafałowi Górskiemu za okazaną pomoc w ujawnieniu faktów dotyczących tej sprawy.

Znamy już oficjalne stanowisko firmy Arcelor Mittal w sprawie bezprawnego użycia ich magazynu w charakterze lokalu zastępczego dla eksmitowanych ludzi:

http://anglezyt.wrzuta.pl/audio/8sihTAte9IF/oswiadczenie_firmy_arcelor_mittal

Przedstawił je nam rzecznik prasowy firmy Arcelor Mittal Pan Łukasz Cioch w rozmowie telefonicznej z naszym redaktorem.


Andrzej Drzymała Komornik Sądu Rejonowego Kraków-Podgórze / Fot. Sławomir OstrowskiPrzedstawiciel firmy Krak-Consulting wynajętej do przeprowadzenia eksmisji / Fot. Sławomir OstrowskiPismo potwierdzające, że lokal do którego ma odbyć się eksmisja nie jest do przeznaczony do celów mieszkalnych pokazano komornikowi zanim przystąpił do eksmisji / Fot. Sławomir OstrowskiPani Maria Michta czeka przed kamienicą na komornika / Fot. Sławomir OstrowskiPani Maria jeszcze raz na klatce schodowej stara się trafić do sumienia komornika - bezskutecznie / Fot. Sławomir OstrowskiW odpowiedzi została potraktowana jak anarchiści / Fot. Sławomir OstrowskiPo Pani Marii przyszła kolej na młodzież z Federacji Anarchistycznej / Fot. Sławomir OstrowskiNieważne chłopak czy dziewczyna ręce dają się wykręcać tak samo skutecznie / Fot. Sławomir OstrowskiPolicja usuwa anarchistów blokujących drogę komornikowi / Fot. Sławomir OstrowskiZa szyję i po schodach do dołu byle zrobić przejście dla komornika / Fot. Sławomir OstrowskiInterwencja Pani Marii w obronie anarchistów skończyła się w karetce pogotowia / Fot. Sławomir OstrowskiOstatnia próba ubłagania komornika już przed drzwiami mieszkania - ślusarz w tym czasie wyłamuje zamki - komornik pozostał nie wzruszony / Fot. Sławomir OstrowskiŚlusarz wyłamuje zamki do mieszkania Pani Marii / Fot. Sławomir OstrowskiBezsilna rozpacz kobiety, która zrozumiała, że nie wygra tej walki / Fot. Sławomir OstrowskiTak wyglądały drzwi do mieszkania Pani Marii po interwencji ślusarza / Fot. Sławomir Ostrowskieksmisja / Fot. Sławomir OstrowskiWywlekanie anarchistów z namiotów rozbitych przed mieszkaniem Pani Marii / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.