Facebook Google+ Twitter

Emerytka zakłada stowarzyszenie mające walczyć z ZUS!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-22 07:30

Łódzka emerytka, 70-letnia Zofia Suliga, złożyła dziś w sądzie wniosek o rejestrację stowarzyszenia, którego zadaniem będzie walka o wyższe świadczenia dla emerytów i rencistów.

Pani Zofia podjęła ten krok na prośbę tysięcy starszych i schorowanych osób, które zaapelowały do niej, by wywalczyła dla nich więcej pieniędzy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zofia Suliga przed miesiącem oświadczyła na łamach naszej gazety, że podejmie się walki z ZUS. Po naszej publikacji kobieta otrzymała setki listów. Dzwonią też do niej osoby nie tylko z Polski, ale nawet z USA, które przez wiele lat pracowały w naszym kraju, a teraz dowiedziały się, że nie należy im się renta.

Pani Zofia namówiła do współpracy młodych prawników, którzy chcą za darmo pomagać emerytom i rencistom. Stowarzyszenie ma też zamiar wystąpić do Rzecznika Praw Obywatelskich, Trybunału Konstytucyjnego i parlamentu z wnioskiem o zmianę obowiązujących przepisów.

- Nie może być tak, że emeryt ma prawo do podwyżki świadczenia, ale ponieważ o tym nie wie to przez wiele lat ma niższe wypłaty, bo ZUS nie poinformował go o tym - oburza się pani Zofia.

W najbliższą środę o godzinie 15 w łódzkiej restauracji przy al. Piłsudskiego 82 odbędzie się zebranie, podczas którego pokrzywdzeni przez ZUS ustalą plan działania na najbliższe tygodnie. (kz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niech ZUS tej pani przedstawi koszta postawienia wszystkich pieknych budynków i rocznej eksploatacji. A fachowcy niech odniosa te dane do zwykłych biur rentownych (nie "rentowych) firm, które muszą zarabiać, zarabiają, ale nie wydają na bzdety. Czy owe dane są tajne czy ogólnodostępne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Renta/emerytura, to ZUS. A ZUS, to Państwo i urzędnicy. A z urzędnikami i Państwem ciężko wygrać. Nie mówię, że niemożliwe, ale... znając nasze realia, raczej trzeba zacząć od innej strony - LOBBY lub STRASBURG, ale czy ta grupa naszego narodu zdolna jest posunąć się do tego...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.