Facebook Google+ Twitter

Emerytka zapłaci ministrowi

Jak można było się spodziewać dzisiaj została skazana z powództwa ministra Zbigniewa Wassermana emerytowana nauczycielka Wanda Gąsior. Oskarżona stanęła w obronie swojego zięcia, któremu Wassermann jest winien 60.000 pln za prace budowlane.

Dzisiaj Sąd w Krakowie skazał Wandę Gąsior,   emerytowaną nauczycielkę z Nowej Huty, która w 2004 roku nazwała obecnego ministra Zbigniewa Wassermana oszustem, ponieważ ten nie zapłacił jej zięciowi kwoty 60.000 pln za wykonane prace budowlane. Pani Wanda Gąsior została skazana na grzywnę w wysokości 1400 zł oraz jest zobowiązana do pisemnego przeproszenia Wassermana. Oskarżona starsza pani zapowiedziała odwołanie się od wyroku.


Sprawa pani Gąsior jest nie tylko śmieszna, ale i napawająca zgrozą. Otóż znany prokurator krakowski Zbigniew Wasserman, obecny koordynator ds. służb specjalnych gnębi staruszkę tylko za to, że w jej umyśle nie mieści się fakt niezapłacenia faktury za wykonane prace budowlane.


Zastanawiający jest jego upór w gnębieniu pani Gąsior. Sama sprawa była też żenująca dla sądu, który trzykrotnie próbował doprowadzić do ugody, lecz twardy minister się na to nie zgodził. Można by się o tej sprawie rozpisywać się bez   końca tylko po co..?


Na ludzi Pis-u słowa krytyki nie robią żadnego wrażenia, sami mogą ludzi szkalować i obrażać, lecz ich nie wolno ruszać. Emerytka przecież mogła użyć metody słynnego ministra Macierewicza  i określić swoje oskarżenie  Zbigniewa Wassermana jako skrót myślowy i byłoby wszystko OK. Nie jestem jednak pewien, podobno bezkarnie skrótów myślowych mogą używać wyłącznie liderzy partii rządzącej.


Chciałbym się zwrócić z gorącym apelem do wszystkich osób piszących dla „wiadomości24.pl” o zbiórkę   finansową na rzecz pani Wandy Gąsior. Obawiam się jednak, że takich zbiórek będzie coraz więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To prawda, że Wassermann jako minister nie przydał blasku swemu urzędowi, rządowi i samemu sobie. Jeszcze z tym nazwiskiem (Wodnik po niemiecku; aluzje do odczynnika Wassermanna, do Smerfa i do wanny)... Ale ściany były popękane i fucha była. Babcia niepotrzebnie obrazila go publicznie. Pewnie każdy z nas by dał spokój do momentu tej obrazy. A potem to już poszło, jak lawina... Babcia myślała, że
- wygra i będzie sławna, że pokonała ministra i to nie byle jakiego urzędu,
- przegra i zrobi z siebie męczennicę (i tak się stało - nie przeprosi i będzie się latami odwoływać...).
Media lubią sobie porobić jaja z ministrów, nawet jeśli są pokrzywdzeni, a to jest nieuczciwe. Media przede wszystkim są od rzetelnej informacji, a zatem powinny pokazać zdjęcia albo napisać listę usterek, które niezależny ekspert wykonał. A media (np. Szymon M.) wolą sobie porobić jaja, bo za to mają kasę, a ludzie w wiekszosci prości lub z kompleksami także wolą dokopać znanym a zamożnym Polakom. Przed emisją programu powinna obejrzeć to rada etyki, ale
- jak to sobie wyobrażamy (skoro setki pomysłów dziennie, a komisja paroosobowa),
- zawsze ktoś oskarży komisję, że związana z jakimś politykiem i cenzuruje zbyt pochopnie.
I to są koszta zniesienia cenzury i pożądania szmalcu przez autorów hec oraz dążenia społęczeństwa do oglądania sensacji (nieważne, czy prawdziwe, czy wyssane z palca). I zapadamy się codziennie coraz głębiej w bagno moralnego niepokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2006 22:27

Nianiek

szkoda ,że nien zauważyłeś że biedna emerytka
zrobiła mu koło pióra.
W dodaktu niesłusznie
wystarczy się przyglądnąć tym pękającym ścianom i zaciekom

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2006 22:26

Ta starsza osoba mogła się nie wtrącać między wódkę a zagrychę . Bo nie jest stroną w sporze. Jeśli zięciunio miał wątliwości mógł sam postawić zarzuty ministrowi z powództwa cywilnego .

Wszystkim broniącym biednej emerytki , ......... Szymkowi Majewskiemu , dziennikarzom superexpressu ifaktu
życzę skorzystania z usług tego "machera" , lub jemu podobnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst niedotyczy budowy a prześladowania starszej osoby. Jeżeli są nieprawidłowóści to tzeba ścigać wykonawcę a nie jego teściową

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wedle ustaleń sądu, prace budowlane, wykonane przez owego zięcia, nie mają nic wspólnego ze sztuką budowlaną. Mówiąc krótko, zostały w sposób skandaliczny spartaczone. Nowy dom wymaga ponoć generelnego remontu, wycenianego na 150 tys. zł. Miejmy więc - proponuję - większy dystans do tego, o czym piszemy. I poznajmy wpierw fakty. Inaczej, zamiast informacji, będziemy mieli tego typu materiały...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.