Facebook Google+ Twitter

Emerytury wzrosną o 71 zł, ale nie wiadomo kiedy

Już na początku roku, rząd planuje zająć się podwyżką emerytur. Emeryci dostaną o 71 zł więcej, a nie jak początkowo planowano - 68 zł.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:50zl_r.jpg / Fot. http://www.nbp.pl, domena publicznaTrudno powiedzieć kiedy emerytury wzrosną. Premier obiecywał podwyżki w marcu, ale jak donosi "Rzeczypospolita", ZUS poinformował, że wyższego poziomu świadczenia może nie otrzymać wtedy prawie 7,5 mln osób. Wiceprezes ZUS, Elżbieta Łopacińska zaproponowała, aby emeryci otrzymali podwyżki w maju.

Czytaj także: ZUS ostrzega: Podwyżka emerytur będzie, ale później

Jak informuje Gazeta Prawna, 3 stycznia projekt trafi na posiedzenie rządu, potem zajmie się nim Sejm, a w lutym ZUS wyliczy podwyżki według nowych zasad. Jeśli tak się stanie, być może emeryci otrzymają wyższe świadczenia jeszcze w marcu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ola
  • ola
  • 12.01.2012 19:36

Ja przez dłuższy czas też na lokatach oszczędzałam, ale ostatnio stwierdziłam, że realny zysk z nich jest za maly, więc część oszczędności przerzuciłam na fundusze w noble. Mam nadzieję, że jak za kilka lat wszystko się poskłada, to pokaźna sumka wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agnieszla
  • Agnieszla
  • 12.01.2012 16:27

Emerytury... śmiechu warte. Sami sobie nei odłożymy to starość nie będzie złota... tylko bardzo smutna. Ja już odkładam na lokacie, a zastanawiam stale nad czymś nowym. Jak sam sobie nie odłożysz to nie licz na to, że ktoś coś Ci da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.