Facebook Google+ Twitter

Emigracja aborcyjna

Brytyjscy parlamentarzyści sprzeciwiają się płaceniu za aborcje Polek. Uważają to za niezgodne z prawem, protestują przeciwko turystyce aborcyjnej.

 / Fot. www.sxc.hu- lumix2004Dziennik „Daily Mail” podał, że zarówno konserwatyści jak i laburzyści krytykują przyjazdy Polek do Wielkiej Brytanii w celu dokonania aborcji. Ann Widdecombe, konserwatywna deputowana uważa przepisy dotyczące aborcji w jej kraju za „zbyt liberalne”. Podobne zdania na ten temat ma laburzysta Kevin Barron, który uważa, że Wielka Brytania: „absolutnie nie powinna finansować przeprowadzania przez Polki aborcji”.

„Daily Mail” winą za aborcyjne wycieczki obarcza SROM (Separatystyczne Rewolucyjne Oddziały Maciczne), który zainicjował rozwieszanie na łódzkich przystankach plakatów zachęcających do aborcji w Wielkiej Brytanii. Powołuje się również na Polską Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która jak twierdzi dziennik, w 2008 roku podała, że 10 tys. Polek rocznie wyjeżdża na Wyspy w celu dokonania aborcji, której odmówiono im w Polsce. Zaprzecza temu przewodnicząca federacji Wanda Nowicka. Jej zdaniem to, że ktoś kiedyś powołał się na reprezentowaną przez nią
organizację, nie znaczy jeszcze, że musi to być prawda. Twierdzi, że federacja nie posiada oficjalnych danych na ten temat.

Podobnie liczbie 10 tys. rocznie zaprzeczają oficjalne dane ośrodków aborcyjnych w Wielkiej Brytanii. Wynika z nich, że do kraju przyjechało w celu dokonania aborcji 30 Polek, co stanowi jedynie 0,4 proc. wszystkich zabiegów przeprowadzonych u kobiet nie zamieszkujących Wysp. Jest to jednoznaczne z tym, że te 30 pań zapłaciło za zabieg. Bardzo możliwe, że aborcji, za które zapłaciła Wielka Brytania, było dużo więcej, jednak liczba 10 tys. rocznie jest nadal absurdalna, co potwierdzają nawet pracownicy ośrodków aborcyjnych. Co prawda nie mogą się oni podeprzeć konkretnymi danymi liczbowymi, jednak nie zgadzają się nawet na nazwanie liczby Polek korzystających z ich usług „dużą”. Zapewniają, że wiedzieliby gdyby tak było.

Źródła:
dziennik.pl
tvn24.pl
wiadomosci.wp.pl
rp.pl
=1
anglia.interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.