Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

67 miejsce

Emilcin, Przyrownica, Golina – tam było UFO!

Zainteresowani zagadnieniem UFO doskonale znają jedno z najsłynniejszych polskich spotkań z obcymi. Chodzi oczywiście o „Incydent Emilciński” z 10 maja 1978 roku. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż nie jest to jedyny, tego typu incydent...

Podobne zdarzenia miały miejsce 29 września 1978 roku w Przyrownicy i Golinie. Sprawy te są obecnie całkowicie zapomniane, postanowiłem to zmienić i wyciągnąć je na światło dzienne...

„Incydent w Przyrownicy” podzielić można na dwie fazy. Pierwszą jest obserwacja NOL-a poczyniona przez dwoje świadków. Poniższy opis zdarzenia pochodzi z książki „Bliskie spotkania z UFO w Polsce”, autorstwa Bronisława Rzepeckiego.

(...) Dzień 26 września 1978 roku, godzina 17.00 – Przyrownica. Emerytowana nauczycielka Anastazja Bystra wraz z 20 – letnią córką Janiną wyszła z domu, udając się do sąsiadów. Idąc drogą zauważyła wolno przemieszczający się obiekt w kształcie kuli. Świecąc intensywnym czerwonym światłem poruszał się on ruchem jednostajnym na wysokości ok. 30 m nad ziemią, w odległości kilkuset metrów od kobiet. Obserwacja trwała ok. 2 minut, w tym czasie obiekt pokonał trasę ok. 2 km, jego prędkość wynosiła, więc ok. 60 km/h.

Następnego dnia, czyli 27 września 1978 roku, miało miejsce kolejne dziwne wydarzenie.

Przed godziną 8 rano, Katarzyna Kolińska (obecnie Marianowska) szła do szkoły drogą prowadzącą z Magnus, gdy po prawej stronie w okolicach Łysej Góry zauważyła między drzewami nagły, krótkotrwały błysk światła. Ufolog, Bronisław Rzepecki, który swego czasu badał ten przypadek spekuluje, iż mogło to być lądowanie obiektu, poprzedzające późniejszą obserwację obcych istot.

Spotkanie w lesie

Uczestnikami „drugiej fazy” „Zdarzenia w Przyrownicy” byli uczniowie szkoły podstawowej w Przyrownicy. 10-letni wówczas, Sławomir Karolak, Radosław Wawrzyniak, jego brat Krzysztof oraz Anna Jarocińska.

Trójka chłopców przyszła do szkoły o godz. 8 Mając godzinę wolnego czasu (tego dnia lekcję zaczynały się o godz. 9, ale większość dzieci z przyzwyczajenia i tak przyszła wcześniej), do rozpoczęcia lekcji, poszli do lasu. Zbliżali się do gęsto zarośniętego odcinka lasku, gdy nagle w odległości ok. 7-8 m od siebie zauważyli poruszającą się dziwną postać. Jako pierwszy postać zauważył Radosław Wawrzyniak, który zwrócił na nią uwagę kolegi oraz brata. Istota przemieszczała się w tym momencie bokiem do chłopców, prawdopodobnie jednak usłyszała głos Radka, wówczas stanęła i odwróciła się do świadków przodem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Janosz Timorek
  • Janosz Timorek
  • 23.11.2011 12:42

Nieodżałowany Zbigniew Blania-Bolnar wnikliwie zbadał przypadki z Emilcina, Przyrownicy oraz Golina. W sposób nie pozostawiający żadnych złudzeń udowodnił w swojej książce, że zdarzenia z Emilcina i Golina to prawda, natomiast Przyrownica to ściema i wymysł uczniów szkoły podstawowej. Dzieciaki same się zresztą przyznały, że skłamały. Inspiracją do wymyślenia przez nie historyjki o UFO był program o Emilcinie, wyemitowany dzień lub dwa dni wcześniej w telewizji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ggg
  • ggg
  • 27.06.2011 23:42

te pletwy i zielony kolor od razu mowia ze to bajka... w emilicnie te szczegoly zostaly dodane specjalnie zeby wykryc klamstwa... ufo-ki z emilcina nie mialy pletw i nie byly zielone, tylko biale... koniec tematu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze do usług, AnnaMotreanu :) Pozdrawiam ciepło,

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Panie Mulder :) Bardzo interesujace Pan to opisal. No i dodam wstydliwie, ze sie w Foxie kochalam za mlodu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paweł, co za niespodzianka :) Zapraszam więc w niedziele do Przyrownicy na spotkanie (jestem jego organizatorem i prowadzącym :), mają pojawić się wszyscy świadkowie ówczesnych wydarzeń. Oczywiście, postaram się napisać relację dla W24 po powrocie. Do zobaczenia!

Pozdrawiam,

MM

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2008 18:54

relację ze spotkania w Przyrownicy w najbliższą niedzielę.

art300, UFO w powszechnym znaczeniu oznacza przybyszów z innych planet a do tego trochę wiary trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Czy wierzę w UFO to inna sprawa... "

Paweł, a co to znaczy wierzyć w UFO?
Są setki potwierdzonych obserwacji przez odpowiednie służby, które "coś" namierzyły i nie mają pojęcia co to było. Świadoma dezinformacja jest we wszystkich przypadkach wykluczona. W tym sensie "unidentified" zostało potwierdzone. Zupełnie odrębną kwestią jest, co to było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

słyszeliście o VATT? czyli położony na terytorium USA, Vatican Advanced Technology Telescop;-) ponoć służy nie tylko do obserwowania gwiazd, ale od lat razem z amerykanami Vatykan zaangażowany jest w poszukiwania śladów UFO;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-) coraz więcej takich relacji wychodzi na światło dzienne, dziś przeglądałem stronę Watykanu i tam pewien prałat zrobił kilka lat temu zrobił konferencję na temat UFO, że jest i , żeby się przygotować na to , że niedługo sami się o tym przekonamy;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Relację z czego? Jaśniej proszę :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.