Facebook Google+ Twitter

Emirates przeznacza 150 tysięcy dolarów na "Zielone Jutro"

Emirates przeznaczają 150 tysięcy dolarów na ekologię i ochronę przyrody realizując projekt "Greener for Tomorrow" i zapraszają do uczestnictwa organizacje pozarządowe z całego świata.

Odpowiedzialne linie lotnicze - Emirates / Fot. Emirates Linie LotniczeLinie lotnicze Emirates ogłosiły inicjatywę "Greener for Tomorrow", przeznaczając 150 tysięcy dolarów na ekologię i ochronę przyrody. A na co dokładnie? No właśnie, linie postanowiły wybrać najlepszy pomysł w drodze konkursu na projekt z zakresu ochrony środowiska, w którym uczestniczyć mogą organizacje pozarządowe.

Aplikanci będą oceniani dwuetapowo. Najważniejszym kryterium jest to, aby dana inicjatywa miała jasno określone, mierzalne cele. Preferencyjnie potraktowane zostaną projekty realizowane w jednym z krajów, w których latają linie Emirates, projekty z wykorzystaniem nowych technologii, projekty będące obecnie w trakcie realizacji oraz te, które zostały zweryfikowane przez organizacje trzecie.

Fundusze na "Greener for Tomorrow" pochodzą z wewnętrznych programów recyclingu, realizowanych w Grupie Emirates, dzięki którym udaje się odzyskać wtórnie ponad 5 milionów kilogramów różnych materiałów rocznie. "Sukces programów recyclingowych postawił nas w uprzywilejowanej pozycji - jak wykorzystać zgromadzone pieniądze i zainwestować je z korzyścią dla społeczeństa. Tak doszło to powstania "Greener for Tomorrow". - powiedział Andrew Parker z Emirates - Emirates prowadzi działania na sześciu kontynentach. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy pomóc wszystkim i wszędzie. "Greener for Tomorrow" to jeden z wielu kroków na tej drodze".

Emirates wykazuje innowacyjne podejście nie tylko do swoich działań operacyjnych i floty lotniczej, ale także do środowiska naturalnego. Zaglądając na stronę internetową lini lotniczych szybko się o tym przekonamy. Poza wspomnianym już programem recyclingowym, Emirates mogą pochwalić się zbudowaniem w Dubaju Desert Conservation Reserve o powierzchni 225 km2 a także pionierskim projektem ekoturystycznym w Parku Narodowym Blue Mountains w Australii. Konkretnych przykładów jest dużo więcej: Emirates w sposób wydajny i efektywny zarządzają zużyciem wody i energii, dbają o to, aby transport naziemny był jak najbardziej ekologiczny a także inspirują do aktywnego działania swoich pracowników poprzez program "Emvironment Champions". Potrafią też w świetny sposób komunikować swoje działania publicznie, wykorzystując je do auto-promocji, ale nie ma w tym nic złego, ponieważ za dobrym PRem stoją “zielone” fakty.

W przeciwieństwie do Emirates, Lufthansy czy Air New Zeland, które wykazują się ogromnym zaangażowaniem na rzecz odpowiedzialnego podróżowania, na stronie rodzimego LOT-u (http://www.lot.com/pl/pl/web/newlot/ecology) znalazłam jedynie nieco lakoniczny dokument o polityce środowiskowej firmy a także trzy mało efektowne notki prasowe z działu “LOT dla ekologii”. Po “najlepszej linii lotniczej Europy Środkowej i Wschodniej” spodziewałabym się nieco więcej.


Artykuł ukazał się wcześniej na http://turystykaodpowiedzialnie.pl/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na godzinę lotu, pasażerskie statki powietrzne spalają kilka ton paliwa ( ok. 2-5 ton w zależności od typu samolotu)
Cieszy zatem, że wspomniane linie lotnicze znalazły fundusze na zrekompensowanie części strat wyrządzonych środowisku naturalnemu. Smuci, że wielu innych przewoźników ma środowisko naturalne "gdzieś" i nie robi nic, by choc trochę zrekompensowac straty zadane przyrodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.