Facebook Google+ Twitter

Emocje, adrenalina i dobra zabawa, czyli echa AMPów w Futsalu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-22 22:33

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu są już tylko wspomnieniem. Mecze rozegrane, medale rozdane, zawodnicy wrócili do domów. Jak przebiegał największy turniej tego roku akademickiego w Lublinie?

16 drużyn, ponad 200 uczestników, kilkadziesiąt spotkań i ogrom bramek w dwóch halach przy licznej grupie kibiców. W czasie Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu, które rozgrywane były w Lublinie emocji nie brakowało. Po trzech dniach rozgrywek złote medale trafiły do PWSZ Wałbrzych. Wywalczenie złota nie było jednak łatwym zadaniem. Mecz finałowy rozstrzygnął się dopiero po serii rzutów karnych. – Mecz był godny finału Mistrzostw Polski. Był bardzo emocjonujący i stał na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że wygraliśmy, bo nie przyjechaliśmy tutaj w roli faworyta. Moja drużyna nigdy wcześniej nie grała w futsal. Jesteśmy z jednego zespołu, grającego na trawie i zgranie to był nasz wielki atut – komentował tuż po zakończeniu spotkania trener PWSZ Robert Rubnowicz.

Na drugim miejscu turniej zakończył katowicki AWF. Zespół, który wszystkich zauroczył swoim podejściem do sportu i całych mistrzostw. – Zespołowość i luźne podejście do spotkań, bez zbędnego „spinania się” były naszym największym atutem. Dla nas liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Przyjeżdżaliśmy do Lublina po medal i wyjeżdżamy ze srebrem. Szkoda, że nie udało się wygrać meczu finałowego, choć mieliśmy na to kilka wyśmienitych okazji, zarówno w regulaminowym czasie gry jak i w późniejszych fragmentach (AWF bardzo długo prowadził 1:0, dopiero w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry PWSZ udało się wyrównać przyp.red.) – podkreślił najbardziej bramkostrzelny zawodnik i autor dwóch goli w meczu półfinałowym Tomasz Klimek.

Trzecie miejsce wywalczył zeszłoroczny zwycięzca turnieju zespół WSNSiEZ Łódź. Brak najmocniejszego składu pokrzyżował im plan obrony tytułu. – Kilku zawodników łódzkiej drużyny nie przyjechało tutaj ze względu na rozgrywki ligowe. Nie był to więc zespół już tak dobry jak w zeszłym roku i nie dziwi fakt, że zakończyli rozgrywki dopiero na trzecim miejscu – ocenił zawodnik AWF-u. Najbardziej przykrą dla zawodników czwartą lokatę zajął Uniwersytet Gdański, z którego w ostatnich dwóch meczach wyraźnie uszło powietrze.

Zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym lubelski turniej zakończył się wielkim sukcesem. Drużyny opuszczały halę UP i KUL zadowolone, chwaląc wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej imprezy. W takim mieście jak Lublin, gdzie sport zawodowy kuleje, zawody akademickie na tak wysokim poziomie są doskonałym sposobem na promocję zdrowego trybu życia i sporą zachętą do inwestowania w czołowe lubelskie drużyny. Miejmy nadzieję, że już w najbliższym sezonie do Lublina ponownie zawita sport na najwyższym, akademickim poziomie.

Renata Respondek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.