Facebook Google+ Twitter

Emocje w zdjęciach

Mijamy się na mieście, na zatłoczonych ulicach wielkich miast, jak i na wiejskich polnych dróżkach. Nie zwracamy na nich uwagi, czasem bezdomni, czasem pijani, często w potrzebie, a jednak mijani...

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Matka w Barcelonie". Fot. Ariel Pawelczyk
"Matka w Barcelonie". Fot. Ariel Pawelczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

link to jest szerzej o panu ze zdjęcia "niespokojny sen"

- tak więc aż tak obojętny chyba nie byłem- i chyba nie poprzestałęm na fotkach, po prostu nie chciałem się obnoe tak to ja zainterweniowałem widząc co się dzieje...( ale zapraszam w takim razie do przeczytania artykułu)

Skąd wiem że "matka w Barcelonie" o napewno matka, a no dlatego że obok niej jakies 5 metrów siedziała jej córeczka, wiesz - to boli mimo ze człowiek stara sie gdzies chować to boli, ja tez jestem człowiekiem, staram się by emocje nie brały góry, bo nie dam rady zbawić świata, mogę pomóc doraźnie, chciałbym jej "dać wędkę, ale mam tylko rybę".

hmmma co powiesz o panu Cejrowskim i jego sposobu relacjonowania i wyrażania opinii o ludziach np. w programie "boso przez świat?"- tam też mówi bardzo dosadnie, naginając czasem ramy przyzwoitości...co nie znaczy ze jestem tego pasjonatem, nie nie.


Aniu ak naprawdę każdy z nas jest inny, nie chciałbym tylko być postrzegany jako ten zimny zlodowaciały kóry odwala roboe i znika. tak nie jest, tez mam uczucia, mnie też dręczą prob;lemy tego świata, i to w sumie tak drobne w swej istocie a zarazem tak wielkie jesli chodzi o zasięg, np, że koś nie ma dostępu do wody pitnej ( no bo jak mozna nie miec wody??!! a jednak niekórzy nie mają. Głodne dzieci w Afryce...tego jest dużo mozna wymieniac i wymieniac- o boli naprawde. Ale są sytuacje w życiu w kórych czasem poprostu jesteśmy nabierani- i o jest nie uczciwe, trzeba umieć rozróżnić prawdę od fikcji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ty w kółko piszesz o Panu na wózku, a mnie bardziej rażą inne podpisy. Mianowicie podpis pod fotografią pijanego mężczyzny, czy tego, który siedzi pod sklepem albo pod zdjęciem kobiety na pierwszym zdjęciu.

Czy Ty znasz życiorysy tych ludzi, żeby tak jednym zdaniem skwitować ich życie? Zastanowiłeś się czy takie opisy pod swoimi zdjęciami chcieliby zobaczyć? Nie sądzę. Dziennikarzowi nie wolno się rozczulać? Przepraszam, ale nie rozumiem zupełnie Twojego punktu widzenia. Zobacz na wspaniałą reporterkę Krystynę Kurczab-Redlich czy nieżyjącą już Annę Politkowską. Jeśli dziennikarz nie powinien się rozczulać, to one w takim razie nie powinny być dziennikarkami, natomiast jest na odwrót.

Obiektywizm? To moim zdaniem nie jest obiektywizm, to zrobienie (oczywiście dobrych) zdjęć i nie zastanowienie się, co dalej. Czy Ty zamieniłeś z tymi ludźmi choć jedno zdanie, czy zapytałeś, dlaczego tak wygląda ich życie i czy przede wszystkim możesz ich sfotografować? Tak właśnie powinien wyglądać ten fotoreportaż, bo temat jest zbyt drażliwy, żeby tylko zrobić fotki i nic więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak nazwiesz człowieka który handluje walutą, nie odprowadzając podatku, który wymienia walutę poniżej kosztów obowiązujących?- czy to nie cinkciarz?, gdy czekasz pod sklepem jest 7,40, a o 8.00 dopiero otwieraja, to czy niue jest tak że nie mozesz się doczekać?, Gdy dziecko nieporadnie je zapiekankę, i gdy ojciec się schyla by pomóc mu -kucając do niego i jedzą razem- czy to nie jest super tata? dosadność nie zawsze jest złem, nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu, nie bójmy się porzedstawiać swiata jakim jest naprawdę, dziennikarz musi być obiektywny, nie wolno rozczulać się nad bezdomnym który dzis jeżdzi na wózku a jutro idzie na no0gach do sklepu by wieczorem znów nabierac ludzi....gdy wiesz więcej, gdy widzisz więcej- nie bój się przedstawić tego jakie jest naprawdę...obiektywizm przedewszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś Twoja odpowiedź do mnie nie przemawia. Nic z tytułów połączonych z tymi zdjęciami mi nie wychodzi. Zdjęcie robi się bardzo szybko i rzeczywiście jest to często ułamek sekundy, jednak przy tych kilku fotografiach można powiedzieć, że pokazałeś życie tych ludzi, więc to już nie są sekundy. Ironiczne podejście do tak ważnego tematu jest moim zdaniem brakiem szacunku i trochę naśmiewaniem się. Jak można potraktować żartobliwie tragedię ludzką? To tak, jakbyś do fotoreportażu z wojny powstawiał swoje własne, ironiczne podpisy. Czasami coś jest niesmaczne i przekracza granice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ilekroć podchodziłem do tematu marginesu społecznego, niedostosowań, paologii i ubóstwa, tylekroć wkładałem w to emocje- o złe było, bo chcac pokazać to światu, nie pomerzesz mu w jego bólu( nie pomożesz doraźnie), bo albo mu pomagasz albo pokazujesz problem światu, to dwie tak naprawdę inne rzeczy. Gdy jest się daleko od kraju i widzi małe dziecko z wydętym bruszkiem, gdy robi się zdjęcie i nagle w głowie przemyka mysl że ma się młodszego brata w domu, w podobnym wieku w jakim jest to wydęte diecko....łza się kręci, nauczyłem w tym wszystkim się jednego, po kilku latach zwiedania pstrykania, poznawania różnych kultur, nauczyłem się patrzeć bardziej obiektywnie, bardziej surowo, po to by były naturalne zdjęcia nie nasycone żalem czy gniewem, opozostawiam odbiorcy, chcę pokazywać stan rzeczy taki jaki jest, naświetlając temat zdjęcia jego nazwą. Niekóre poważne nie które żartobliwe, tak- gdzie niegdzie ironia. Dlaczego? nie wszystko co widać na zdjęciu jest takie jakie kadr prezentuje. zdjęcie to naprawdę bardzo mały kawałek czasu, czasem /60 sekundy, czyli gdy koś siedzi na wózku, nie znaczy wcale ze nie potrafi chodzić... połączcie tytuły z kadrem i spróbujcie głębiej to przeanalizować.... o zdjęcia na które się nie zerka, o zdjęcia kóre trzeba czytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fotki ok, dziwi mnie jednak, że redakcja Wiadomości 24.pl, nie odesłała do Ciebie materiału do poprawki, abyś zamaskował twarze bohaterów widocznych na zdjęciach, no chyba że, posiadasz zgodę na publikację ich wizerunku? Za zdjęcia 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

za takie coś to tylko 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia są super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma rację Ania. Zmień te podpisy. Nigdy nie wiadomo, co może się komuś przydarzyć. Czasem wystarczy jedna sekunda a potem życie jest już zupełnie inne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Galeria ciekawa, zdjęcia mi się podobają. Jednak popisy pod nimi już zdecydowanie nie. Zajawka poważnie napisana, o ludziach, którzy żyją koło nas, ale ich nie zauważamy, bo są inni, często naszym zdaniem gorsi... Ukazany jest jakiś problem i człowiek, a podpisy pod zdjęciami są żartobliwe, ironiczne. Być może ludzie, którzy są na tych fotografiach przeżyli jakąś tragedię życiową i nie powinno się do tych zdjęć dopisywać tego typu podpisów, bo są zupełnie nie na miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.