Facebook Google+ Twitter

Emocji ciąg dalszy czyli Cotto-Margarito II

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-12-01 09:28

Już w najbliższą sobotę czeka kibiców pięściarstwa nie lada gratka: głównym daniem gali, organizowanej w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku, będzie długo oczekiwany rewanż między Antonio Margarito a Miguelem Angelem Cotto.

Stawką tego pojedynku będzie pas WBA Super World w wadze półśredniej. Meksykanin wraca po porażkach z Shane'm Mosley'em oraz straszliwym laniu z rąk Manny'ego Pacquiao. Portorykańczyk w dwóch ostatnich walkach wygrywał przed czasem z Yuri Foremanem oraz Ricardo Mayorgą.

Wokół Margarito, znanego jako "The express train", atmosfera nieco się zagęściła po wykryciu niedozwolonej substancji przed walką z Shanem Mosleyem, która utwardzała bandaże, tym samym wzmacniając siłę ciosu. Od tamtej pory trwa dyskusja czy do podobnie nieuczciwych działań nie doszło podczas walki 3 lata temu. Wówczas triumfował Margarito, wygrywając w 11. rundzie. Rewanż powinien dać nam odpowiedź na pytanie, czy ówczesna wygrana Meksykanina była zasłużona, czy stało się tak za sprawą "utwardzacza bandaży".

Kolejnym ciekawym pojedynkiem będzie starcie Brandona Riosa z Johnem Marray'em w wadze lekkiej. Stawką tego pojedynku będzie tytuł WBA World.
Będzie to zapewne starcie, w którym styl Marray'a powinien bardzo pasować Amerykaninowi.

Podczas tej gali znajdzie się także polski akcent. Paweł Wolak będzie walczył z Delvinem Rodriguezem, z którym zremisował w lipcu tego roku. Wtedy, coraz skuteczniej pnący się w rankingach poważanych federacji Polak miał spore kłopoty z narzuceniem swojego stylu walki rywalowi z Dominikany. Niestety ciągły atak naszego rodaka doprowadził do bardzo rozległego napuchnięcia oka, spowodowanego dużą ilością ciosów, które przyjął "Ragging Bull". Na szczęście okazało się jednak, że wszystko jest w porządku.

Przede wszystkim kluczem do zwycięstwa powinna być szczelniejsza obrona, Wolak nie ma nokautującego ciosu, ale powinien zasypać Rodrigueza sporą ilością ciosów.

Miejmy nadzieję że nieustanna presja, dążenie do półdystansu okaże się skuteczniejsze, od lepszego technicznie boksowania w dystansie w wykonaniu Dominikańczyka mieszkającego w USA.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.