Facebook Google+ Twitter

Emocjonalne autoportrety w toruńskiej Wozowni

Od 9 stycznia w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu podziwiać można wyjątkowe fotografie artystki Magdaleny Hueckel. Równocześnie wystawiane są one w poznańskiej Galerii Piekary.

 / Fot. Łukasz KołtackiMagda Hueckel to wyjątkowo pracowita i uzdolniona artystka. Urodziła się w w 1978 roku w Gdańsku, gdzie w 2004 roku obroniła dyplom w Akademii Sztuk Pięknych. Nauki pobierała również na studiach uzupełniających w szwajcarskiej Schule fuer Geschtaltung w St. Gallen oraz w Vysokiej Skole Vytvarnych Umieni w Bratysławie. Jej zamiłowanie to fotografia, scenografia oraz grafika. Jest członkiem ZPAF oraz pracownicą Teatru Współczesnego w Warszawie. Jest autorką wielu wspaniałych cykli fotograficznych, m.in. "Morfy", "Maniana", "Polki-Polki".

Prace Magdaleny Hueckel pojawiały się w Wozowni już wcześniej. Aktualna ekspozycja - "Autoportrety emocjonalne" składa się z trzech cykli: ukazujących bezsilność, apatię i brak motywacji "Autoportretów zrezygnowanych", przedstawiających naturę jako źródło wyciszenia, dystansu i wnikania wgłąb siebie "Autoportretów wyciszonych" oraz "Autoportretów obsesyjnych" związanych z lękiem spowodowanych rozpadem własnego ciała, urazami czy starością.

 / Fot. Łukasz Kołtacki / Fot. Łukasz KołtackiWystawę charakteryzuje bogactwo artystyczne i twórcze. Jest to wyjątkowa wypowiedź o samej sobie, pełna nastrojów ale i manifestacja własnej osoby jako artystki znajdującej się pomiędzy fotografowaną przestrzenią a obiektywem. W sferze zainteresowań artystki leżą przede wszystkim wszelkie zjawiska zachodzące na granicy wyobraźni i realiów, szaleństwa i normalności. Można śmiało przyznać, że Magda Hueckel odnalazła swój własny, niepowtarzalny i indywidualny język, którym komunikuje się z odbiorcą, język artystycznej wypowiedzi.

Więcej informacji na stronie Galerii Sztuki Wozownia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.