Facebook Google+ Twitter

Emocjonujące spotkanie I ligi czarnego sportu

W przełożonym z powodu żałoby narodowej meczu I ligi żużla, GTŻ Grudziądz, po emocjonującym spotkaniu, pokonał Lokomotiv Daugavpils na własnym stadionie 49:41.

GTŻ Grudziądz - SC Lokomotiv Daugavpils / Fot. Marzena SuchomskaMimo poniedziałkowego popołudnia trybuny grudziądzkiego stadionu były prawie pełne. Zebrali się sympatycy grudziądzkiego klubu, aby dopingować swoich ulubieńców podczas meczu z Lokomotivem. Przed rozpoczęciem rywalizacji uczczono minutą ciszy ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Emocji nie zabrakło

Po czterech wyścigach i dobrym występie Chrzanowskiego, Brzozowskiego, Buczkowskiego i Mroczki gospodarze prowadzili 16:8.
Po dość dobrym początku dla grudziądzan, goście zabrali się do odrabiania strat. W kolejnym wyścigu w zespole Lokomotivu dokonano zmiany taktycznej. Za wcześniej wystawionego Wieczysława Gieruckija , któremu miał towarzyszyć Grigorij Łaguta, pojechał młodszy z braci Łaguta - Artiom. Zmiana ta okazała się słuszna. Bracia dowieźli 5 punktów.

Kolejne odsłony okazały się bardzo zacięte, walka toczyła się do ostatnich centymetrów. Lokomotiv nie pozwalał grudziądzkiemu klubowi na powiększenie prowadzenia. A w biegu dziesiątym i jedenastym, po podwójnym zwycięstwie braci Łaguta, Maksima Bogdanovsa oraz Romana Povazhnego, zbliżył się do GTŻ na dwa oczka. Bieg dwunasty skończył się remisem, a trzynasty zwycięstwem gospodarzy dzięki Rory'emu Schleinie i Tomaszowi Chrzanowskiemu.Żużlowcy obu drużyn / Fot. Marzena Suchomska

Po trzynastu biegach wynik nie był jeszcze przesądzony, bowiem GTŻ Grudziądz prowadził nad Lokomotivem Daugavpils tylko 6 punktami 42:36. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszym biegu nominowanym. Trener GTŻ Grudziądz, Robert Kempiński do biegu czternastego wystawił Rory'ego Schleina oraz Kamila Brzozowskiego. Po stronie Lokomotivu Daugavpils trener Nikołaj Kokin postawił na Maksima Bogdanovsa oraz Romana Povazhnego.

Gospodarze pokonali w biegu czternastym gości 4:2, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całym meczu. W biegu piętnastym naprzeciw pary Chrzanowski-Buczkowski po stronie GTŻ Grudziądz stanęli bracia Łaguta z Lokomotiv Daugavpils. Wyścig zakończył się remisem. Ostatecznie GTŻ Grudziądz pokonał SC Lokomotiv Daugavpils 49:41, wygrywając przy tym drugie spotkanie z rzędu w tym sezonie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.