Emocjonujące stracie - AZS Kutno wygrywa z Bonduelle Gniewkowo

AZS WSGK Kutno rozegrał u siebie na parkiecie ostatni mecz w ramach rozgrywek II ligi grupy A koszykówki mężczyzn. Po wyrównanym meczu AZS ograł w ostatnich sekundach drużynę z Gniewkowa 67:61 (13:16, 19:15, 19:17, 16:13). Pozostało tylko jedno spotkanie do zakończenia sezonu. Akademicy zagrają go na wyjeździe z Unibet Legią Warszawa.

AZS WSGK Kutno wygrywa z Bonuelle Gniewkowo 67:61 / Fot. Piotr PanfilOd pierwszego gwizdka sędziego mecz był bardzo zacięty. gdy tylko drużyna AZS WSGK Kutno zdobyła punkt to natychmiast Bonduelle Gniewkowo wyrównywał. Wkrótce nawet wyszedł na prowadzenie i goście wygrali pierwszą kwartę 16:13. W drugiej kwarcie kutnianie lekko się ożywili i nie dali za wygraną. Szybko odrobili straty i rozpoczęli zdobywanie punktów. Akademicy wygrali pierwszą część spotkania jednym punktem. Przed 20-minutową przerwą na tablicy widniał wynik 32:31 dla AZS-u.

AZS WSGK Kutno wygrywa z Bonuelle Gniewkowo 67:61 / Fot. Piotr PanfilPo przerwie nadal obie drużyny grały równo. Słabo zagrał Radosław Kubala, który niecelnie rzucał za „trzy” oraz nie mógł rzucić rzutów osobistych, lecz jak się okazało po meczu, Kubala ma najprawdopodobniej pękniętą kość ręki. Mimo to podopieczni Jarosława Żaka wygrali kwartę dwoma punktami. Największe emocje pojawiły się pod koniec spotkania. Podopieczni Jacka Zawadki popełniali coraz więcej błędów, a AZS oczywiście to wykorzystywał i dzięki temu ograł Bonduelle 67:61.

- Cieszę się, że tak ten sezon się skończył - powiedział krótko po meczu trener AZS-u Kutno, Jarosław Żak.