Facebook Google+ Twitter

Emotikony w urządzeniach Apple wyrażą różnorodność. Zobaczymy "buźki" o różnych kolorach skóry (wideo)

Emotikony stały się jednym z symboli internetu. Apple postanowił je zróżnicować. Jednym z kryteriów jest kolor skóry. Nowy zestaw "emotów" pojawi się w systemie iOS 8.3 dla iPhone'ów i iPadów.

 / Fot. materiały prasoweZamiast "buźki" w jednym kolorze skóry pojawi się sześć. Zastosowano skalę fototypów skóry przyjętą przez Thomasa Fitzpatricka. Nowe emotikony nie są dziełem przypadku. Firma chce pokazać, że szanuje różnorodność. Odpowiada też na w ten sposób na petycję podpisaną przez tysiące osób.

"Apple wspomaga i dba o różnorodność i pracuje z organizacją The Unicode Consortium nad dostosowaniem standardów, by lepiej oddawały różnice między nami" - mówią przedstawiciele firmy cytowani przez CNN.

Zestaw 300 emotikonów pojawi się w systemie iOS 8.3. Wśród nich znajdziemy 32 flagi narodowe i rozszerzone ikonki przedstawiające rodzinę. W tym także związki par jednopłciowych.

Współczesna historia emotikonów sięga 1982 r., gdy prof. Scott Fahlman po raz pierwszy zastosował używany dziś powszechnie uśmiech :-). Na pomysł wykorzystania znaków przestankowych wpadli 100 lat wcześniej satyrycy z pisma "Puck".

Czytaj także: Posąg Buddy odkrył swoją tajemnicę. Naukowcy znaleźli liczące tysiąc lat szczątki mnicha
Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.