Facebook Google+ Twitter

Empik przy Nowym Świecie musi zdjąć reklamy z budynku

Z zabytkowych budynków Warszawy powoli znikają banery reklamowe. Pierwszy, o usunięcie reklam, został poproszony salon sieci Empik przy Nowym Świecie. Ekspozycje mają zniknąć również z hotelu Saskiego oraz kamienicy u zbiegu Nowego Światu i ul. Świętokrzyskiej.

Warszawa rozpoczyna walkę z nielegalnie wiszącymi reklamami. Ewa Nekanda-Trepka - stołeczny konserwator, podjęła decyzję o usunięciu wszystkich reklam wiszących na budynku Empiku przy Nowym Świecie. Jeżeli ekspozycja nie zostanie usunięta, czekają go wysokie kary pieniężne.

Sklep postanowił się odwoływać do Generalnego Konserwatora Zabytków, ale jak mówi Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa sieci Empik, "jeżeli minister podtrzyma decyzję konserwatora to my zdejmiemy ekspozycję z budynku".

Usunięcie reklam z budynku to duże straty dla salonu, każda z płacht reklamowych daje bowiem comiesięczny przychód około kilkudziesięciu tysięcy zł.

Jak informuje tvnwarszawa.pl nie tylko Empik będzie musiał usunąć banery reklamowe z budynku, ale także hotel Saski i kamienica u zbiegu Nowego Światu i ul. Świętokrzyskiej.

Niedawno w spektakularny sposób banerów reklamowych pozbyło się Muzeum Narodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, co na to firmy posiadające wolnostojące banery wielkoformatowe. One się ucieszą, np. Agora. A może to ich zasługa.
Jest to pozytywne, gdyby miało oznaczać globalne uporządkowanie rynku reklam wielkopowierzchniowych. Na to się jednak nie zanosi. A szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.12.2010 12:17

te reklamy wiszą od lat. dziwne, że dopiero teraz zwrócono na nie uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.