Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10994 miejsce

E-narkotyki: nowy, niebezpieczny nałóg

Obserwując swoje dzieci zwracasz szczególną uwagę na to, czy nie widać u nich pierwszych objawów uzależnienia. Papierosy, alkohol, narkotyki, nawet internet - to nałogi, w które najczęściej uwikłana jest młodzież. Czy słyszałeś jednak o e-narkotykach?

 / Fot. Anetode/ public domainE-narkotyki, nazywane są inaczej dosami. Są to pliki w formacie .mp3, które mają bardzo niską częstotliwość - najczęściej 1000-1500 Hz. Nie jest to muzyka, użytkownikom przypomina raczej szumy, buczenie i piski. Do każdego pliku dołączona jest instrukcja, tak by działanie dosów przypominało działanie tradycyjnych narkotyków.

By korzystać z dosów potrzebne są słuchawki stereo - wszystko dlatego, że w każdej z nich leci dźwięk o innej częstotliwości. Różnica nie może być jednak większa, niż 30 Hz.

E-narkotyki rozprowadzane są w internecie. Ich dystrybucja przypomina jednak tradycyjną. Jeżeli chcesz ich spróbować, musisz skontaktować się z e-dilerem, który prześle Ci bezpłatną próbkę. Jeżeli Ci się spodoba, za następne będziesz musiał zapłacić. Ceny zależne są od wielkości pliku i zaczynają się od 50zł.

Niektórzy twierdzą, że e-narkotyki wywołują tylko efekt placebo, a użytkownicy sami wprawiają się w trans. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy też nie, należy na nie bardzo uważać.

Dosy popularne są w USA, w Polsce dopiero wchodzą na rynek. Można się jednak spodziewać, że osoby, które wcześniej korzystały z dopalaczy, a teraz szukają legalnych środków odurzających, prędzej, czy później do nich dotrą.

Źródło: eurostudent.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

usz
  • usz
  • 01.06.2012 19:55

Używam programu I-Doser od pięciu lat. Zapraszam na mojego bloga, który w małym stopniu, ale jednak zahacza o tą tematykę.

http://mateusztrzyna.pl/index.php/przemyslenia/10-nacpany-czytaniem-glupot-przerazajacy-bad-trip

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
mustang
  • mustang
  • 31.05.2012 19:05

<table width="300" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tr>
<td><table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="5" style="border:#99CCFF 1px solid;">
<tr>
<td bgcolor="#99CCFF">
<strong style="font-family:Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:11px; color:#666666">Get High Legally</strong>
</td>
</tr>
<tr>
<td bgcolor="#FFFFFF">With I-Doser Brand Digital Drug Simulations you can achieve a simulated mood or experience and get the feeling of high. We have hundreds of selections of the most popular digital drugs on the market today. We are the leader in Binaural Brainwave Doses.<img src="http://www.i-doser.com/affiliates/image.php?taid=7&mid=6331" width="1" height="1" border="0" /></td>
</tr>
</table></td>
</tr> r
</table>

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 12.07.2011 21:19

Robienie sensacji z faktu, że dźwięki wpływają na pracę mózgu. Kiedyś można było na "naładowanie się" posłuchać utworu "Eye of the tiger", a teraz można posłuchać odpowiednio spreparowanego nagrania. Klasyczne wywoływanie strachu przed nieznanym (że nie wspomnę o idiotach, którzy płacą za nagrania mimo powszechnej dostępności darmowych programów do generowania tego typu rzeczy). Polecam każdemu "dosy" (darmowe!), na pewno zdrowsze niż poranna kawa, leki przeciwbólowe, nasenno-uspokajające czy inne chemiczne gówna (że o narkotykach nie wspomnę).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciek
  • Maciek
  • 12.07.2011 20:16

niestety tez uwazam, ze to placebo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.