Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4731 miejsce

ENcounter - ekstremalna gra miejska

W sobotę 20 czerwca o 21.00 rozpocznie się ekstremalna gra miejska na terenie Warszawy. Potrzebny tylko samochód, dostęp do internetu i trochę wolnego czasu.

Gra „ENcounter” powstała w 2004 roku w Mińsku, jej pomysłodawcą był Białorusin Iwan Maślukow. Wpadł on na pomysł gry podczas jazdy trolejbusem. Inspiracją stał się film „Gra” z Michaelem Douglasem. Główny bohater dostaje w prezencie zaproszenie do gry, w której stawką jest jego życie a reguły są nieznane. Maślukow wprowadził jedną różnicę - uczestnicy wiedzą, że to gra. Jego zdaniem „ENcounter” to „ostry i ekstremalny koktajl”.

W grze biorą udział drużyny składające się z 4-7 osób (każda dzieli się na Sztab i Desant). Na jedną drużynę przypada jeden samochód. „ENcounter” trwa 3-6 godzin. Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie internetowej: www.warsaw.en.cx i postępować zgodnie z instrukcją. Gra, dziejąca się w realnym świecie, polega na wypełnieniu otrzymanych misji, znalezieniu około 10 kodów i dotarciu na metę. Kto zrobi to pierwszy, wygrywa. Zadania są urozmaicone - np. znalezienie osoby, poruszającego się po mieście samochodu czy eksplorowanie budynku.

Po zalogowaniu się Sztab otrzymuje zadania, które przekazuje Desantowi. Po wykonaniu misji, należy trafić do miejsca ukrycia kodu, który przybliża do zwycięstwa. Liczy się spryt, zręczność i logiczne myślenie. Wpisowe od drużyny wynosi 100 zł (w przypadku nowej drużyny uczestnictwo jest bezpłatne, jednak bez możliwości otrzymania nagrody pieniężnej. Jeśli wygra, ma prawo do darmowego wstępu na kolejną grę).

Jak czytamy na stronie „ENcountera” uczestnicy potrzebować będą: samochodu z zatankowanym bakiem, połączenia z internetem (żeby otrzymywać zadania, wprowadzać znalezione kody), mapy miasta i okolic Warszawy lub nawigatora GPS, latarki (dla każdego członka ekipy terenowej), muszki (dla 1 osoby), pistoletu na wodę (minimum 1), zwykłej nieżarowej zapalniczki, paru monet jednozłotowych oraz 10 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.