Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4976 miejsce

Encyklopedia Policji. Policyjne "Kto jest kim"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Ukazał się pierwszy tom, pierwszej w Polsce "Encyklopedii Policji", wydany przez Redakcję Informatorów Biograficznych w Kielcach.

 / Fot. Adam K. PodgórskiKsiążka zawiera „historię, w którą wpisane są nasze życiorysy” - napisał gen. insp. Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji.

Doskonałą pod względem edytorskim książkę zaprezentowano podczas odbytego 21 października w Warszawie, I Sympozjum Biografistyki Policyjnej. Do jej powstania przyczyniła się Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza w Sandomierzu i Stowarzyszenie Muzeum Policji w Kielcach.

Encyklopedia, co wyjaśnia jej pomysłodawca i realizator, prof. Zbigniew A. Judycki, będzie składała się z pięciu części. W pierwszej już znalazły się, a w drugiej znajdą się, noty biograficzne postaci współczesnych: policjantów w służbie czynnej i w stanie spoczynku, byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej, pracowników służby cywilnej Policji, osób związanych z Policją działalnością społeczną, kapelanów policyjnych oraz osób polskiego pochodzenia, służących w policjach innych państw.

Tom III. przyniesie noty postaci historycznych: funkcjonariuszy Policji Państwowej, Milicji Obywatelskiej i Policji że szczególnym uwzględnieniem poległych w służbie oraz zamordowanych przez NKWD.

Tomy IV. i V. zawierać będą hasła rzeczowe dotyczące historii policji oraz hasła powszechne i specjalistyczne z zakresu kryminalistyki, kryminologii i medycyny sądowej.

Zbigniew Judycki podkreśla autorski dobór postaci ujętych w tomie I. Nie znalazły się tu sylwetki wielu znanych i cenionych policjantów, przede wszystkim dlatego, że nie wyrazili oni zainteresowania i nie przeslali
biogramów. Żywi jednak nadzieję, że publikacja zachęci ich oraz innych do udostępnienia własnych biografii policyjnych.

Encyklopedia Policji. Tom I. Część Biograficzna, Zbigniew A, Judycki
Redakcja Informatorów Biograficznych, Kielce 2011ss. 388 Zbigniew A, Judycki

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Karol
  • Karol
  • 05.12.2011 19:17

Gdzie mozna nabyć tą Encyklopedię?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.